Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Bizness

Konkurences padome aicina nebiedēt Latvijas iedzīvotājus ar piena produktu cenu kāpumu

Konkurences padome aicina nebiedēt Latvijas iedzīvotājus ar piena produktu cenu kāpumu 4

Konkurences padomi (KP) sadusmojuši pagājušā gada nogalē skaļi izskanējušie paziņojumi par it kā gaidāmo pārtikas cenu strauju kāpumu. Šī institūcija, kas atbild par brīvā tirgus principu ievērošanu, uzskata, ka ekonomiska pamatojuma lielam cenu pieaugumam patlaban nav, tāpēc šos paziņojumus var uzlūkot kā signālu visiem tirgus dalībniekiem saskaņoti celt cenas.

“Elvi”, “Antaris” un citus veikalus pievieno “top!” tīklam

"Elvi", "Antaris" un citus veikalus pievieno "top!" tīklam 2

Vietējam veikalu tīklam ”top!” pievienosies 31 veikals, tādējādi nostiprinot trešā lielākā mazumtirdzniecības tīkla pozīcijas Latvijā. Gada nogalē Konkurences padome apstiprināja apvienošanās darījumu, kā ietvaros SIA ”Firma Madara 89 īpašumi” iegādājas SIA ”Antaris” un AS ”NIDL” aktīvu daļu, ko šobrīd veido 31 Elvi zīmola veikals.

Ja pēdējie 12 mēneši būtu eksāmens deputātiem un valdībai, tas nebūtu nokārtots – ziņo laikraksts

Ja pēdējie 12 mēneši būtu eksāmens deputātiem un valdībai, tas nebūtu nokārtots - ziņo laikraksts 1

“Ja šie 12 mēneši būtu kā eksāmens valdībai un parlamentam, tad noteikti tas nebūtu nokārtots. Absolūti neveiklās kustības mikrouzņēmumu kontekstā, specifiskā maniere, kā tika virzīta potenciālā VID vadītāja, klaigas un tukši solījumi attiecībā pret solidaritātes nodokli, ārvalstu investīciju sarukums un vēl, un vēl… Labi, ka caur biezo mākoni centās izlauzties kāds saules stars, vismaz nedaudz kompensējot nedienu uzvaras gājienu, – tā piektdien vēsta laikraksts “Dienas Bizness”.

Šogad Latvijā elektroenerģijas cena kritusi par 13%, pauž “Enefit”

Šogad Latvijā elektroenerģijas cena kritusi par 13%, pauž "Enefit" 2

Šis gads Baltijas elektroenerģijas tirgū iezīmējis būtisku infrastruktūras attīstību, kā rezultātā vidējā elektroenerģijas cena Latvijā ir kritusies par 13%, kamēr Igaunijā vērojams cenas pieaugums, – šādus datus apkopojusi energokompānija “Enefit”. Tiek norādīts, ka nākamgad cenas atkal varētu kāpt.

Gada apskats: Haoss ap nodokļu naudu un lauztie solījumi

Gada apskats: Haoss ap nodokļu naudu un lauztie solījumi 1

2016. gads atstājis ne pārāk patīkamu pēcgaršu nodokļu naudas ziņā – piedzīvota krīze gan Valsts ieņēmumu dienestā (VID), gan arī ar premjers Māris Kučinskis pārkāpis paša solījumu pēdējā brīdī necelt nodokļus.