Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Bizness

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Briest jaunas izmaiņas mikrouzņēmumu nodokļu regulējumā: darbiniekiem ļaus maksāt lielākas algas

Briest jaunas izmaiņas mikrouzņēmumu nodokļu regulējumā: darbiniekiem ļaus maksāt lielākas algas

Briest kārtējās izmaiņas mikrouzņēmumu nodokļu regulējumā. Pēc tam, kad pieņemts lēmums šo režīmu tomēr saglabāt, tiek meklēti veidi, kā palielināt mikrorežīmā strādājošo darbinieku sociālās garantijas. Viens no variantiem paredz ļaut maksāt lielāku atalgojumu – no pašreizējiem 720 uz 1100 eiro. Tā darbiniekiem automātiski tiktu nodrošināts minimālais sociālo iemaksu līmenis.

Pērn par trešdaļu palielinājies kreditēšanas apjoms Latvijā

Pērn par trešdaļu palielinājies kreditēšanas apjoms Latvijā

Bankām pērn ne vien būtisks peļņas kāpums, bet arī ievērojams izsniegto kredītu pieaugums. Gan uzņēmēju, gan mājsaimniecību sektorā izsniegto aizdevumu apjoms audzis par aptuveni trešo daļu, naudas ziņā sasniedzot divarpus miljardus eiro. Banku eksperti gan atzīst, ka pieprasījums pēc kredītiem ir krietni vien lielāks, bet tos izsniegt liedz arī klientu sabojātā kredītvēsture.

“Gazprom” uzņēmums ”Baltic Conexus Grid” grib gāzes patērētājiem Latvijā ieviest papildu maksājumu

"Gazprom" uzņēmums “Baltic Conexus Grid” grib gāzes patērētājiem Latvijā ieviest papildu maksājumu 1

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija izjūt spiedienu pieņemt prettiesisku lēmumu no gāzes pārvades uzņēmuma ”Conexus Baltic Grid”, kura lielākie īpašnieki ir Krievijas ”Gazprom”. Uzņēmums gribot patērētājiem ieviest jaunu maksājumu, dalot Inčukalna pazemes gāzes krātuves izmaksas. Ekonomikas ministrs uzsvēra, ka rūpīgi seko līdzi notikumu attīstībai. Neesot izslēgts, ka valdība varētu apsvērt ”Conexus Baltic Grid” akciju iegādi.

VID rosina aizliegt izmaksāt algu skaidrā naudā arī privātajā sektorā

VID rosina aizliegt izmaksāt algu skaidrā naudā arī privātajā sektorā 26

Pretēji Finanšu ministrijas priekam par ēnu ekonomikas strauju samazināšanos, viens no pelēkās zonas rādītājiem – skaidras naudas lietošana – Latvijā joprojām ir ļoti augsts. Pērn bankomātos iemaksāti vairāk nekā 2,6 miljardi eiro, un pusi no šīs summas iemaksājušas privātpersonas. Ēnu ekonomikas pētnieki uzskata, ka tas ir apliecinājums aplokšņu algu izplatībai. Tikmēr Valsts ieņēmumu dienests un komercbankas mudina valdību aizliegt algu izmaksu skaidrā naudā arī privātajā sektorā.

Latvijas Banka aicina valdību sākt mazināt nodokļus, lai strādājošie nopelnītu par 300 eiro vairāk

Latvijas Banka aicina valdību sākt mazināt nodokļus, lai strādājošie nopelnītu par 300 eiro vairāk 7

Latvijas Banka uzskata, ka šobrīd ir īstais brīdis, lai būtiski samazinātu ekonomiskās krīzes laikā paceltos nodokļus. Banka sagatavojusi ”Nodokļu stratēģiju 20/20”, kas paredz ienākumu nodokļu samazināšanu uzņēmumiem, kas naudu iegulda biznesa attīstībā, kā arī darba ņēmējiem. Reforma ļaušot veikt ne tikai sen solīto ekonomisko uzrāvienu, bet par 300 eiro gadā palielināt strādājošo ienākumus.