Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Bizness

Valdība apstiprina dabasgāzes tirdzniecības un lietošanas noteikumus

Valdība apstiprina dabasgāzes tirdzniecības un lietošanas noteikumus

Pēc nepilniem diviem mēnešiem tiks atvērts gāzes tirgus Latvijā. Pēc nedēļas Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) varēs sākt pieteikties tie uzņēmumi, kuri brīvajā tirgū vēlēsies veidot konkurenci ”Latvijas gāzei”. Eksperti prognozē, ka vismaz sākotnēji alternatīvie piegādātāji būs aktuāli lieliem gāzes patērētājiem, uzņēmumiem.

Latvijā drīz stāsies spēkā jauna kārtība – ārzemniekiem būs vieglāk sākt darba gaitas

Latvijā drīz stāsies spēkā jauna kārtība - ārzemniekiem būs vieglāk sākt darba gaitas

Latvijā arvien aktīvāk tiek piesaistītas ārvalstu darba rokas un prāti. Pētnieki norāda, ka plaisa starp darbspējīgajiem un pensijā aizgājušajiem iedzīvotājiem pieaug par aptuveni 10 000 cilvēkiem gadā. Lai risinātu problēmu, drīzumā stāsies spēkā atvieglojums ārvalstu uzņēmējiem un kvalificētiem darbiniekiem, sākt darba dzīvi mūsu valstī. Nākotnē ieplānota arī trešo valstu studentu piesaiste darba tirgum pēc universitātes absolvēšanas.

“Dzintars” sāk ražot jaunus “premium” produktus

"Dzintars" sāk ražot jaunus "premium" produktus

Kosmētikas ražotājs “Dzintars” plāno izrāvienu ar jauniem premium produktiem un tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) plāna ietvaros būs spiests pārdot īpašumus, trešdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Konkurences padome aicina nebiedēt Latvijas iedzīvotājus ar piena produktu cenu kāpumu

Konkurences padome aicina nebiedēt Latvijas iedzīvotājus ar piena produktu cenu kāpumu 4

Konkurences padomi (KP) sadusmojuši pagājušā gada nogalē skaļi izskanējušie paziņojumi par it kā gaidāmo pārtikas cenu strauju kāpumu. Šī institūcija, kas atbild par brīvā tirgus principu ievērošanu, uzskata, ka ekonomiska pamatojuma lielam cenu pieaugumam patlaban nav, tāpēc šos paziņojumus var uzlūkot kā signālu visiem tirgus dalībniekiem saskaņoti celt cenas.