Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Bizness

VK par pensijām Latvijā: milzīgs skaits strādājošo apzog paši savas vecumdienas

VK par pensijām Latvijā: milzīgs skaits strādājošo apzog paši savas vecumdienas 3

Valsts kontrole (VK) pabeigusi apjomīgu revīziju Latvijas pensiju sistēmā. Secināts, ka pirms 20 gadiem izveidotā sistēma esot no uzbūves viedokļa pareiza. Taču ir arī virkne problēmu – īpaši attiecībā uz naudas apjomu, kas šajā sistēmā nokļūst. VK piekrīt vērtējumam, ka viena no lielajām problēmām ir milzīgais skaits strādājošo – mikrouzņēmēji, pašnodarbinātie un autoratlīdzību saņēmēji -, kuri apzog paši savas vecumdienas.

Bankas par nākotnes pensiju uzkrājumu glabāšanu prasa nesamērīgu komisiju

Bankas par nākotnes pensiju uzkrājumu glabāšanu prasa nesamērīgu komisiju 2

Attīstīto valstu klubā OECD Latvijas algu līmenis ir viens no zemākajiem, taču, izrādās, nākotnes pensiju uzkrājumiem mēs maksājam visaugstākās komisijas, kas mazina iespēju saņemt adekvātus ienākumus vecumdienās. Uz šo ačgārnību norāda vairāki pazīstami uzņēmēji, kas vienojušies radīt konkurenci bankām un radīt alternatīvu pensiju plānu.

Lēmumu par nodokļu reformu valdība atliek uz nedēļu

Lēmumu par nodokļu reformu valdība atliek uz nedēļu 1

Tā arī nespējuši vienoties, koalīcijas partneri cīņu par nodokļu reformu šo pēcpusdien turpināja valdībā, pamatīgi ievelkot pirmssvētku darba dienu un diskusijas pārceļot te no slēgtās uz atklāto, te atpakaļ uz slēgto daļu. Un pēc tā visa lēmums par nodokļu reformu atkal uz nedēļu atlikts.

Caurumu valsts budžeta valdība varētu “aizlāpīt”, apvienojot un pārdodot “LMT” un “Lattlecom”

Caurumu valsts budžeta valdība varētu "aizlāpīt", apvienojot un pārdodot "LMT" un "Lattlecom" 4

Maijā valdības dienaskārtībā atkal varētu nonākt jautājums par telekomunikāciju uzņēmumu, “LMT” un Lattelecom,  iespējamu apvienošanu. Valdības nolīgtais konsultants KPMG Baltija ir izstrādājis stratēģiju valsts rīcībai ar abu telekompāniju akcijām, kuru kopējo vērtību lēš ap 900 miljoniem eiro. Piedāvāti vairāki rīcības scenāriji, to vidū – arī uzņēmumu apvienošana un pārdošana.

Latvijā strauji aug dzīves dārdzība, liecina jaunākie ekonomikas dati

Latvijā strauji aug dzīves dārdzība, liecina jaunākie ekonomikas dati 26

Šogad Latvijā strauji aug dzīves dārdzība, un par to jo īpaši ir satraukušies pensionāri, kuriem arvien grūtāk ir iegādāties pārtikas preces, pa kurām inflācija situsi visstiprāk. Lai arī ministri un ekonomisti apgalvo, ka cenu uzkaršana nekļūs bīstama, un to rudenī kompensēs indeksācija, arvien skaļāk izskan bažas par to, kas Latviju sagaidām nākamgad, kad tiek solīts akcīzes pieaugums degvielai.

Draud izgāšanās: skaļi pieteikto nodokļu samazināšanas reformu varētu “apcirpt” vai pat apturēt

Draud izgāšanās: skaļi pieteikto nodokļu samazināšanas reformu varētu "apcirpt" vai pat apturēt 9

Skaļi pieteikto nodokļu reformu varētu būtiski rediģēt vai pat apturēt. Ministru prezidents Māris Kučinskis sācis bažīties par reformas ietekmi uz budžeta deficītu. Eiropas Komisija saistībā ar reformu pret Latviju varētu sākt pārkāpuma procedūru, – tā premjeru piektdien brīdināja Latvijas bankas galva Ilmārs Rimševičs, kurš arī aicināja reformu būtiski “apcirpt”. Neoficiāla informācija arī liecina, ka pretēji iepriekš paziņotajam nākamnedēļ valdošajā koalīcijā gaidāma sīva cīņa par to vai “tik negatavu” reformu vispār virzīt uz valdību.

“Madara Cosmetics” kļūst par publisku uzņēmumu un iziet biržā

"Madara Cosmetics" kļūst par publisku uzņēmumu un iziet biržā

Latvijas biznesa videi neparastu soli spēris viens no Latvijas uzņēmējdarbības veiksmes stāstiem – kosmētikas ražotājs “Madara Cosmetics”. Uzņēmums nolēmis savas akcijas laist biržā, tādējādi kļūstot par publisku uzņēmumu. Patēriņa preču zīmoli biržā nonāk reti, taču speciālisti “Madarai” prognozē labas sekmes.