Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Bizness

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Skaties FOTO: preču izķeršanas ārprāts “Prisma” ir beidzies, plaukti ir tukši un kārtīgi

Skaties FOTO: preču izķeršanas ārprāts "Prisma" ir beidzies, plaukti ir tukši un kārtīgi

Piena produkti, gaļas izstrādājumi, Ziemassvētku rotājumi un dzīvnieku barība, kā arī nedaudz no alkohola piedāvājuma – apmēram šāds sortiments ir palicis lielveikalos “Prisma”, kurus grasās jūnijā slēgt. Pircēji, kas nupat apmeklējuši “Prisma”  ir novērojuši, ka patlaban “apokalipse”, kas šos lielveikalus bija pārņēmusi, cilvēkiem metoties izķert nocenotās preces, nu ir beigusies – veikals izskatās tukšs, bet sakārtots.

“Statoil” zīmola maiņa uz “Circle-K” uzņem apgriezienus – vai latvieši pieņems? Ekspertu un valodnieces viedoklis!

tikai te "Statoil" zīmola maiņa uz "Circle-K" uzņem apgriezienus - vai latvieši pieņems? Ekspertu un valodnieces viedoklis! 8

Strauji tuvojas laiks, kad daudzu iemīļotie un ierastie “Statoil” zilos krāsu toņus nomainīs uz sarkanajiem, uz izkārtni – “Circle-K”. Vai latvieši jauno zīmolu spēs pieņemt un vai zīmola ieviešana varētu būt veiksmīga? Ko liecina jociņi par jauno nosaukumu, kas jau parādījušies internetā? To portāls Skaties.lv jautāja komunikācijas un mārketinga ekspertiem, zīmolu ekspertam, kurš palīdz ieviest “Circle-K” Latvijā, kā arī – valodniecei. Jāteic, ka viedokļi ir gana dažādi.

VK par pensijām Latvijā: milzīgs skaits strādājošo apzog paši savas vecumdienas

VK par pensijām Latvijā: milzīgs skaits strādājošo apzog paši savas vecumdienas 3

Valsts kontrole (VK) pabeigusi apjomīgu revīziju Latvijas pensiju sistēmā. Secināts, ka pirms 20 gadiem izveidotā sistēma esot no uzbūves viedokļa pareiza. Taču ir arī virkne problēmu – īpaši attiecībā uz naudas apjomu, kas šajā sistēmā nokļūst. VK piekrīt vērtējumam, ka viena no lielajām problēmām ir milzīgais skaits strādājošo – mikrouzņēmēji, pašnodarbinātie un autoratlīdzību saņēmēji -, kuri apzog paši savas vecumdienas.

Bankas par nākotnes pensiju uzkrājumu glabāšanu prasa nesamērīgu komisiju

Bankas par nākotnes pensiju uzkrājumu glabāšanu prasa nesamērīgu komisiju 2

Attīstīto valstu klubā OECD Latvijas algu līmenis ir viens no zemākajiem, taču, izrādās, nākotnes pensiju uzkrājumiem mēs maksājam visaugstākās komisijas, kas mazina iespēju saņemt adekvātus ienākumus vecumdienās. Uz šo ačgārnību norāda vairāki pazīstami uzņēmēji, kas vienojušies radīt konkurenci bankām un radīt alternatīvu pensiju plānu.

Lēmumu par nodokļu reformu valdība atliek uz nedēļu

Lēmumu par nodokļu reformu valdība atliek uz nedēļu 1

Tā arī nespējuši vienoties, koalīcijas partneri cīņu par nodokļu reformu šo pēcpusdien turpināja valdībā, pamatīgi ievelkot pirmssvētku darba dienu un diskusijas pārceļot te no slēgtās uz atklāto, te atpakaļ uz slēgto daļu. Un pēc tā visa lēmums par nodokļu reformu atkal uz nedēļu atlikts.

Caurumu valsts budžeta valdība varētu “aizlāpīt”, apvienojot un pārdodot “LMT” un “Lattlecom”

Caurumu valsts budžeta valdība varētu "aizlāpīt", apvienojot un pārdodot "LMT" un "Lattlecom" 4

Maijā valdības dienaskārtībā atkal varētu nonākt jautājums par telekomunikāciju uzņēmumu, “LMT” un Lattelecom,  iespējamu apvienošanu. Valdības nolīgtais konsultants KPMG Baltija ir izstrādājis stratēģiju valsts rīcībai ar abu telekompāniju akcijām, kuru kopējo vērtību lēš ap 900 miljoniem eiro. Piedāvāti vairāki rīcības scenāriji, to vidū – arī uzņēmumu apvienošana un pārdošana.

Latvijā strauji aug dzīves dārdzība, liecina jaunākie ekonomikas dati

Latvijā strauji aug dzīves dārdzība, liecina jaunākie ekonomikas dati 26

Šogad Latvijā strauji aug dzīves dārdzība, un par to jo īpaši ir satraukušies pensionāri, kuriem arvien grūtāk ir iegādāties pārtikas preces, pa kurām inflācija situsi visstiprāk. Lai arī ministri un ekonomisti apgalvo, ka cenu uzkaršana nekļūs bīstama, un to rudenī kompensēs indeksācija, arvien skaļāk izskan bažas par to, kas Latviju sagaidām nākamgad, kad tiek solīts akcīzes pieaugums degvielai.