Zviedrija oficiāli atzinusi Palestīnas valsti

0 komentāri

Zviedrija ceturtdien, 30. oktobrī,  oficiāli atzinusi Palestīnas valsti, kļūstot par astoto Eiropas Savienības valsti, kas to izdarījusi. Tikmēr Eiropas Komisija pagaidām vilcinās ar oficiālu Palestīnas atzīšanu, norādot, ka tas ir katras dalībvalsts kompetencē.

Zviedrijas valdības lēmums atzīt Palestīnas valsti jau izpelnījies pateicību no palestīniešu prezidenta un kritiku no Izraēlas, kā arī ASV, kas ir Izraēlas galvenais atbalstītājs. Tomēr Zviedrijas ārlietu ministre norāda, ka Palestīnas valsts atzīšanai ir loģisks pamatojums.

Zviedrijas ārlietu ministre norādīja, ka šādā veidā Stokholma pauž atbalstu mērenajiem palestīniešiem, padarot viņu valsts statusu vienlīdzīgāku Izraēlai miera sarunās, kā arī dod cerību jaunajai paaudzei abās robežas pusēs.

”Mēs esam redzējuši jaunu apmetņu būvēšanu un vardarbību gan Jeruzalemē, gan Rietumkrastā. Un pēdējo sešu gadu laikā mēs esam redzējuši trīs karus Gazā. Mēs arī esam redzējuši daudzu jauniešu radikalizāciju, jo viņiem ir tikai divas izvēles iespējas – vai nu pieņemt situāciju tādu, kāda tā ir, vai arī ķerties pie vardarbīgām metodēm. Mēs uzskatām, ka mēs esam devuši atbalstu miera procesam un sarunām,”  norāda Zviedrijas amatpersonas.

Palestīniešu mērķis ir nodibināt savu valsti Izraēlas okupētajā Rietumkrastā un bloķētajā Gazas joslā, ar Austrumjeruzalemi kā šīs valsts galvaspilsētu. Tomēr gadiem ilgušie mēģinājumi vienoties ar izraēliešiem nav vainagojušies ar jūtamu progresu, tāpēc Palestīnieši šobrīd mēģina vienpusēji panākt savas valsts nodibināšanu.

Reaģējot uz Zviedrijas lēmumu, Eiropas Komisija paziņojusi, ka Palestīnas valsts atzīšana ir dalībvalstu kompetencē.

ANO Ģenerālā Asambleja jau pirms diviem gadiem atbalstīja de facto Palestīnas valsts atzīšanu, taču no Rietumeiropas valstīm Zviedrija ir pirmā, kas to izdarījusi oficiāli, atspoguļojot starptautiskās sabiedrības augošo satraukumu par lēno progresu Izraēlas un palestīniešu miera sarunās.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas