Zviedrija grasās deportēt 60-80 tūkstošus bēgļu; kādēļ?

0 komentāri

Zviedrijas valdība ir nolēmusi sākumā izraidīt apmēram 60 tūkstošus migrantu, kuriem pērnā gada laikā tika atteikts patvēruma statuss, bet ar laiku šis skaitlis var tikt palielināts līdz 80 tūkstošiem, vēsta LNT Ziņas.

Imigranti no Zviedrijas uz savām mītnes valstīm tiks nosūtīti ar čarterreisiem. Šis process varētu ilgt vairākus gadus, taču konkrētas plāna detaļas pagaidām netiek atklātas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Par izraidīšanu ir paziņots laikā, kad Eiropa mēģina tikt galā ar krīzi, kuras gaitā desmitiem tūkstoši migrantu ierodas Grieķijā no Turcijas teritorijas, un viņu plūsmu nekavē pat ziemas laikapstākļi.

Jaunā iniciatīva ir kārtējais apliecinājums, ka sākotnēji siltā zviedru sagaidīšana ir sākusi atsalt. Īpaši situāciju ir saasinājuši pieaugošie uzbrukumi bēgļu centru darbiniekiem. Jaunākajā šādā incidentā bēgļu centrā Kalmāras apvidū 19 ar ieročiem bruņojušies jaunieši šonedēļ uzbrukuši darbiniekiem, kas no varmākām paglābušies, iebarikādējoties vienā no centra telpām.

Nespējot izturēt pazemojošo attieksmi un garās rindas pieteikuma izskatīšanai, šobrīd arvien vairāk Eiropas valstīs nonākušo bēgļu paši izlemj doties atpakaļ uz savām mītnes zemēm.

“Mēs Vācijā bijām trīs mēnešus. Viņi mums deva aukstu maizi un siera vai gurķa gabalu. Kā kāds ziemā ar šādu ēdienu vispār var izdzīvot? Mūsu bērni raudāja no bada. Mēs iztērējām 11 tūkstošus dolāru un tagad atgriežamies plikām rokām,” stāsta kāds bēglis.

Šķērsojot Vācijas-Austrijas robežu, daudzi no bēgļiem savas pases ir pazaudējuši vai apzināti iznīcinājuši, cerot, ka tas apgrūtinās viņu deportēšanu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas