Zviedrijā dubultojies citu Eiropas valstu ubagu skaits

0 komentāri

Imigrantu skaits, kuri Zviedrijā ieceļojuši no citām Eiropas Savienības (ES) valstīm – pamatā no Bulgārijas un Rumānijas – un ubago, gada lakā dubultojies un šobrīd sasniedzis aptuveni 4000, liecina raidorganizācijas SVT dati.

Pēc Lieldienām Zviedrijā dzīvojuši 3400 līdz 4100 ubagu no citām ES valstīm. Salīdzinot – pirms gada tādu bijis no 800 līdz 2000.

No 290 Zviedrijas pašvaldībām 241 atbildējusi uz SVT pētījuma anketas jautājumiem. Tā kā atbildes no visām nav saņemtas, patiesais ārzemju ubagu skaits varētu būt pat lielāks.

Zviedrijas nacionālais koordinators darbam ar mazaizsargātajiem ES pilsoņiem Martins Valfridsons atzina, ka, pamatojoties uz viņa pieredzi, šie skaitļi šķiet “akurāti”.

Šogad Rumānijas un Bulgārijas ubagi parādījušies arī 40 pašvaldībās, kur viņu pērn nav bijis, arī Arvidsjaurā, valsts ziemeļos, un Seflē, Vermlandē, arī teikts SVT pētījumā.

Atbilstoši Stokholmas ilgtermiņa vīzijai ubagu skaitam, kas pārceļas uz Zviedriju, būtu jāsarūk, bet tiem, kas jau ir veikuši tālo ceļu, jāpalīdz.

“Šie ubagi nevar tikt atbalstīti ar tādu pašu pabalstu apjomu, kāds tiek Zviedrijas iedzīvotājiem, bet mums ir jācenšas izmantot mūsu resursi visefektīvākajā veidā, lai viņiem palīdzētu, cik vien daudz iespējams,” norādīja Valfridsons.

Vairums ubagu ir čigāni, kas Zviedrijā ieradušies kā ES tūristi atbilstoši pārvietošanās brīvības nosacījumiem.

Daudzi dzīvo teltīs vai karavānās un iztiku gādā pie veikaliem vai metro stacijā, prasot zviedriem naudu.

Zviedrijas un Rumānijas amatpersonas pēc janvārī Stokholmā notikušajām ministru sarunām apliecināja, ka sadarbosies, lai mazinātu čigānu nabadzību.

“Vietējās varasiestādes Rumānijā un Zviedrijā sadarbosies un sagatavos projektus, lai abās valstīs sasniegtu kopīgus mērķus nodarbinātības un sociālās labklājības jomā,” solīja Rumānijas darba ministre Rovana Plumba.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas