Zinātnieki atrod vēl vienu apliecinājumu tam, ka uz Marsa bijusi dzīvība

0 komentāri

Marsa izpētes robots Curiosity uz sarkanās planētas atradis metānu. Uz Zemes tas ir cieši saistīts ar dzīvību, tādēļ no jauna apliecina jau iepriekš zinātnieku izvirzītās teorijas, ka sarkanā planēta reiz bija apdzīvota.

Curiosity metānu atradis pie savas nolaišanās vietas Geila krāterī. Zinātniekiem tas esot bijis liels pārsteigums, jo pirms gada pēc aptuveni astoņu mēnešu ilgiem pētījumiem, zinātnieki paziņoja, ka Curiosity Geila krātera atmosfērā metānu nav atradis. Zinātnieki norāda, ka ūdens un metāns ir galvenie noteikumi dzīvei uz Marsa.

Pagājušajā nedēļā zinātnieki paziņoja, ka viņiem ir izdevies noteikt, ka Curiosity uzietajā 154 kilometrus garajā krāterī pirms miljardiem gadu bijis ezers. Šis atklājums ir vēl viens pavediens teorijām, ka Marss, kas ir Zemei vislīdzīgākā planēta Saules sistēmā, reiz bijis piemērots dzīvībai.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas