Zinātnieki atklājuši vienu no senās maiju civilizācijas noslēpumiem

0 komentāri

Meksikas zinātniekiem izdevies atklāt simtgadēm neizzinātu noslēpumu – uzrakstu senās pilsētas Palenkes piramīdā. Zinātnieki uzskata, ka šajās kapenēs apbedīts diženākais maiju civilizācijas vadonis.

Hieroglifs ir iegravēts uz karaļa Pakalosa 28 tonnu smagā sarkofāga. Tika uzskatīts, ka šim uzrakstam varētu būt centrālā nozīmē jaunas informācijas atklāšanai par maiju civilizāciju, un vairāk nekā sešas desmitgades kopš karaļa Pakalosa kapeņu atklāšanas, zinātniekiem beidzot ir izdevies šo hieroglifu atšifrēt.

Līdz šim šo hieroglifu pētnieki dēvēja vienkārši par T514.

Pētnieks no Maiju studiju centra Giljermo Bernals sacīja, ka jauna izmeklēšana par jaguāriem, kas maijiem bija svētais dzīvnieks, mudināja viņu saistīt to ar citiem hieroglifiem ar līdzīgu formu. Preses konferencē viņš paziņoja, ka, izmantojot šo metodi, viņš ir atklājis, ka šos hieroglifus var tulkot kā ”deviņu noasinātu bultu nams”.

Maijiem šis vārdu savienojums simboliski nozīmē karu. To arī reprezentē pie kapeņu sienām attēlotie deviņi karotāji.

Karalis Pakaloss bija maiju civilizācijas visslavenākais līderis. Viņš bija dzimis septītajā gadsimtā, un viņš mantoja troni 12 gadu vecumā un kļuva par visilgāko Palenkes pilsētas vadītāju.

Foto:

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas