Zinātnieki atklāj ap 25 000 jaunu kalnu     

0 komentāri

Izmantojot jaunas satelītu novērošanas tehnoloģijas, zinātniekiem izdevies atklāt 25 000 jaunu kalnu virsotņu pasaules okeāna dzelmē. Visi jaunatklātie kalni ir vismaz pusotru kilometru augsti.

Līdz šim zinātnieku rīcībā bija pieejami satelīti, kas jūras dzelmē spēja identificēt topogrāfiskas izmaiņas vismaz 2000 metru augstumā, tāpēc zinātnei līdz šim bija zinām ap 5000 kalnu, kas ir vismaz 2000 metru augsti. Līdz ar jaunākām un precīzākām tehnoloģijām, ar ko aprīkoti satelīti, pasaules karte ir papildināta ar līdz pat 25 000 virsotnēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Līdz ar tehnoloģiju attīstību, zemūdens virsotņu skaits pieaug teju ģeometriskā proporcijā,” pavēstīja  Skripsa okeanogrāfijas institūta pārstāvji Sandiego.

Tas, protams, arī nozīmē to, ka okeāni un jūras slēpj vēl vairāk mazāka izmēra kalnu un kalnu grēdas.

Padziļināta ūdens dzelmju izpēte un precizēšana ir ārkārtīgi nozīmīga, piemēram, zvejniecības nozarēm, jo šo kalnu grēdu rajonos koncentrējās bagātīgi zivju krājumi.

Precizēta zemūdens topogrāfija ļaus zinātniekiem arī labāk saprast, kā veidojas un kas ietekmē zemūdens straumes.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas