Zinātnieki aicina atcelt Olimpiādi bīstamā zikas vīrusa dēļ; Veselības organizācija to noraida

0 komentāri

Pasaules Veselības organizācija noraidījusi vairāk nekā simt vadošo zinātnieku aicinājumu – Zikas vīrusa dēļ atcelt Riodežaneiro olimpiskās spēles, kas notiks augustā. Organizācija uzskata, ka spēļu atcelšana būtiski nemainīs vīrusa izplatīšanos. Turpretī zinātnieki brīdina, ka NEatceļot Olimpiskās spēles, tiek radīts nevajadzīgs risks.

Ar atklātu vēstuli Pasaules Veselības organizācijā ir vērsušies 150 zinātnieki, to skaitā, no tādām prestižām universitātēm kā Oksforda, Hārvarda un Jēla. Viņu vērtējumā, odu pārnēsātā Zikas vīrusa dēļ Rio olimpiskās spēles būtu jāatceļ vai jāpārceļ.

Vēstulē teikts, ka “Tiek radīts nevajadzīgs risks, jo 500-ts tūkstoši ārzemju tūristu no visām valstīm apmeklēs olimpiskās spēles. Potenciāli iegūstot vīrusu un atgriežoties savās mājās, tas var kļūt endēmisks.”

Turpretī Pasaules Veselības organizācija zinātniekiem nepiekrīt. Organizācijas eksperti uzskata, ka spēļu atcelšana būtiski nemainīs vīrusa izplatīšanos. Un līdzīgu viedokli pauž arī ASV Slimību kontroles un novēršanas centrs.

Tikmēr Brazīlijas valdība ir pārliecināta par valsts spēju mazināt Zikas vīrusa izplatību un uzsver, ka Riodežaneiro ir pilnībā gatava gada lielākajam notikumam sportā.

Zikas vīrusu pirmo reizi atklāja 1940. gados Ugandā, bet Brazīlijā epidēmija sākās pirms gada. Tagad vīruss ir konstatēts vairāk nekā 60 valstīs. Lai gan slimības norise ir viegla, smagas sekas tas rada jaundzimušajiem, kuri pasaulē nāk ar pārmērīgi mazu galvu. Pret Zikas vīrusu vēl nav izstrādāta vakcīna.

Sabiedrības veselības draudu dēļ olimpiskās spēles vēl nekad nav bijušas atceltas. Bet 2003. gadā no Ķīnas uz ASV tika pārcelts Pasaules kauss sieviešu futbolā SARS infekcijas dēļ.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas