Zikas vīrusa izplatība: var būt vēl ļaunāk, nekā esam iedomājušies

0 komentāri

Zikas vīruss ir neprognozējams, un līdzšinējā situācija var kļūt vēl ļaunāka, paziņojusi Pasaules Veselības organizācijas vadītāja Margarēta Čana.

Viņa pavēstījusi, ka līdzšinējā pieredze ar līdzīgiem vīrusiem rāda, ka tie var būt viltīgi un neparedzami. Līdztekus izteiktajām bažām Čana atzinīgi novērtējusi Brazīlijas valdības īstenotos vīrusa apkarošanas pasākumus.

Un uzteikusi sadarbību ar Starptautisko Olimpisko kustību, lai novērstu draudus sportistiem un skatītājiem vasarā gaidāmajās Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Foto

“Mēs iedrošinām vietējo valdību. Taču jārēķinās, ka var kļūt vēl ļaunāk, pirms sāksim just kādu uzlabojumu. Mums ir darīšana ar komplicētu vīrusu. Tā attīstība ir grūti prognozējama, un mums jābūt gataviem nepatīkamiem pārsteigumiem.”

Zikas vīrusu pārnēsā moskīti. Īpaši bīstams tas ir grūtniecēm, jo inficējoties var tikt nodarīti nopietni smadzeņu bojājumi gaidāmajam mazulim.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas