Ziemeļkorejas ūdeņraža bumbas izmēģinājumiem ir sekas; ANO izstrādās jaunas sankcijas

0 komentāri

ANO Drošības padome nekavējoties sāks izstrādāt jaunas sankcijas pret Ziemeļkoreju.

ANO trešdien sarīkoja ārkārtas sanāksmi, kas tika sasaukta pēc Phenjanas paziņojuma, ka tā esot izmēģinājusi ūdeņraža bumbu.

Pagaidām gan nav gūts apstiprinājums, kāda veida iekārta tika izmēģināta, un vai tiešām šāds izmēģinājums notika, taču jebkāds kodolizmēģinājums ir ANO Drošības padomes rezolūciju pārkāpums.

Foto

“Kodolizmēģinājums, par ko ziņoja Ziemeļkoreja, ir ļoti satraucošs. Tas no jauna pārkāpj Drošības padomes rezolūciju, lai gan starptautiskā sabiedrība ir daudzkārt lūgusi pārtraukt šādas darbības. Tas ir arī nopietns starptautisko normu pārkāpums. Notikušais destabilizē reģiona drošību un apšauba starptautiskos centienus,” norāda ANO ģenerālsekretārs Bans Kimūns.

Arī trim iepriekšējiem kodolizmēģinājumiem, kurus Ziemeļkoreja sarīkoja 2006., 2009. un 2013. gadā, sekoja ANO sankcijas.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas