Zemnieki Briselē dedzina amatpersonu bildes un ar traktoriem ielenc ES ēkas

0 komentāri
Zemnieki Briselē dedzina amatpersonu bildes un ar traktoriem ielenc ES ēkas
FOTO: SCANPIX

Tev noteikti jāizlasa

Skaļa protesta akcija šodien tika sarīkota Briselē. Zemnieki, arodbiedrību aktīvisti un dažādu organizāciju pārstāvji pie Eiropas Savienības iestādēm pauda iebildumus pret Eiropas Savienības un ASV brīvās tirdzniecības līgumu, ko plānots pabeigt nākamgad. 

Simtiem cilvēku izgāja Briseles ielās, paužot satraukumu par gaidāmajām pārmaiņām, ko nesīs Transatlantiskais brīvās tirdzniecības līgums.

Demonstranti, kuru vidū bija zemnieki un aktīvisti no anti kapitālisma un vides aizstāvju organizācijām, dedzināja Eiropas savienības līderu attēlus un siena ķīpas.

Lai arī Policija bija spiesta likt lietā ūdenslielgabalus, lai aizsargātu Eiropas Komisijas ēku, protesta akcija nekļuva vardarbīga.

Zemnieku organizāciju pārstāvji norāda, ka brīvās tirdzniecības līgums jeb transatlantiskās tirdzniecības un investīciju partnerattiecības apdraud Eiropas tradicionālās zemkopības metodes.

Protesta gaitā zemnieki ar saviem traktoriem riņķoja ap Eiropas Savienības ēkām, cenšoties pievērst uzmanību. Protesta akcijas iniciatori vēlējās lai tā sakrīt ar Eiropas Savienības līderu samita otro dienu, taču samits negaidīti noslēdzās jau vakar vakarā.

Tikšanās gaitā Eiropas valstu vadītāji meklēja veidus kā mazināt augošo pretestību pret šo darījumu un pavērt ceļu tā apstiprināšanai līdz nākamā gada beigām.

Eiropas Savienība un ASV vēlas noslēgt vienošanos par transatlantiska tirgus izveidi, kas aptvertu 800 miljonus patērētāju un veidotu gandrīz pusi no pasaules ekonomikas.Tomēr ieceres pretinieki uzskata, ka tādā veidā ASV multinacionālās korporācijas spēs piespiest Eiropas Savienības dalībvalstu valdības samazināt pārtikas, darba un vides standartus, vai ietekmēt veidus, kā tiek pārvaldīta veselības pakalpojumu nozare.

0 komentāri

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas