Zemnieki Briselē dedzina amatpersonu bildes un ar traktoriem ielenc ES ēkas

0 komentāri

Skaļa protesta akcija šodien tika sarīkota Briselē. Zemnieki, arodbiedrību aktīvisti un dažādu organizāciju pārstāvji pie Eiropas Savienības iestādēm pauda iebildumus pret Eiropas Savienības un ASV brīvās tirdzniecības līgumu, ko plānots pabeigt nākamgad. 

Simtiem cilvēku izgāja Briseles ielās, paužot satraukumu par gaidāmajām pārmaiņām, ko nesīs Transatlantiskais brīvās tirdzniecības līgums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Demonstranti, kuru vidū bija zemnieki un aktīvisti no anti kapitālisma un vides aizstāvju organizācijām, dedzināja Eiropas savienības līderu attēlus un siena ķīpas.

Lai arī Policija bija spiesta likt lietā ūdenslielgabalus, lai aizsargātu Eiropas Komisijas ēku, protesta akcija nekļuva vardarbīga.

Zemnieku organizāciju pārstāvji norāda, ka brīvās tirdzniecības līgums jeb transatlantiskās tirdzniecības un investīciju partnerattiecības apdraud Eiropas tradicionālās zemkopības metodes.

Protesta gaitā zemnieki ar saviem traktoriem riņķoja ap Eiropas Savienības ēkām, cenšoties pievērst uzmanību. Protesta akcijas iniciatori vēlējās lai tā sakrīt ar Eiropas Savienības līderu samita otro dienu, taču samits negaidīti noslēdzās jau vakar vakarā.

Tikšanās gaitā Eiropas valstu vadītāji meklēja veidus kā mazināt augošo pretestību pret šo darījumu un pavērt ceļu tā apstiprināšanai līdz nākamā gada beigām.

Eiropas Savienība un ASV vēlas noslēgt vienošanos par transatlantiska tirgus izveidi, kas aptvertu 800 miljonus patērētāju un veidotu gandrīz pusi no pasaules ekonomikas.Tomēr ieceres pretinieki uzskata, ka tādā veidā ASV multinacionālās korporācijas spēs piespiest Eiropas Savienības dalībvalstu valdības samazināt pārtikas, darba un vides standartus, vai ietekmēt veidus, kā tiek pārvaldīta veselības pakalpojumu nozare.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas