Zemei palidojis garām neierasti liels asteroīds

0 komentāri

Naktī no pirmdienas uz otrdienu, neradot ne mazāko sadursmes risku, Zemei veiksmīgi palidojis garām gigantisks asteroīds.

Tuvākajā trajektorijas punktā asteroīds atradies 1,2 miljonus kilometru no Zemes, proti, aptuveni trīs reizes tālāk nekā Mēness.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šī, iespējams, ir tuvākā asteorīda pietuvošanās Zemei pēdējo 200 gadu laikā. Gadījums ir īpašs arī ar to, ka šis asteroīds ir ievērojami lielāks nekā citi asteroīdi, kas palido garām Zemei. Tā diametrs ir puskilometrs, kamēr vairumā pārējo gadījumu ir runa tikai par 15 līdz 30 metriem diametrā.

Vistuvāk Zemei tas pielidoja neilgi pēc diviem naktī pēc Latvijas laika un tobrīd visā pasaulē asteroīdu vēroja tūkstošiem profesionāļu un amatieru.

Vēl lielāks objekts par šo asteroīdu mūsu planētai pietuvosies vien 2027. gadā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas