WikiLeaks atklāj, ka ASV izspiegojusi ne tikai Merkeli, bet arī Vācijas ministrus

0 komentāri

ASV Nacionālās drošības pārvalde (NSA) izspiegojusi ne tikai Vācijas kancleri Angelu Merkeli, bet arī vairākus ministrus, liecina tīmekļa medija WikiLeaks trešdien publiskotie dokumenti.

NSA izspiegojusi bijušo finanšu ministru Oskaru Lafontēnu, kurš tagad jau aizgājis no lielās politikas, vicekancleru Zigmāru Gabrielu un vides ministri Barbaru Hendriksu, kas tolaik ieņēma citus amatus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

WikiLeaks publiskotajos dokumentos kā mērķi minēti 69 telefona numuri, tostarp finanšu, ekonomikas un lauksaimniecības ministru. Vairāki no šiem numuriem joprojām tiek izmantoti.

Par Merkeles telefonsarunu iespējamo noklausīšanos sabiedrība uzzināja 2013. gadā, pateicoties bijušā NSA analītiķa Edvarda Snoudena nopludinātajiem materiāliem, kas liecina, ka ASV izlūkdienests nodarbojies ar politisko un rūpniecisko izspiegošanu iepriekš nepieredzētos apmēros un dienestu izmantotās metodes pārkāpušas personas tiesības uz privātās dzīves neaizskaramību.

Snoudena nopludinātie materiāli izraisīja saspīlējumu ASV attiecībās ar daudzām valstīm, tostarp Vāciju.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas