VIDEO: Upju cūkas mazuļi pirmo reizi izmēģina pieaugušo barību

0 komentāri

Sandjego zoodārzā ASV apmeklētāji varējuši vērot neparastu notikumu – Rietumāfrikas upju sivēnu mazuļi izmēģinājuši pirmās prasmes, kas viņiem noderēs uz visu atlikušo mūžu, – pieaugušo cūku pārtikas ēšanu!

Savas ēšanas prasmes Rietumāfrikas upju cūkas sivēni pirmo reizi izmēģināja lapu un krūmu ēšanu. Kopumā piedzimuši pieci sivēni – četri puikas un viena sivēnmeitenīte.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Mazie Rietumāfrikas upju cūkas mazuļi atšķiras no saviem vecākiem ar strīpām. Mazajiem tās ir, bet pieaugušajām cūkām svītru nav. Pētnieki uzskata, ka krāsojums ir vēsturiski izveidojies tā, lai mazuļi saplūstu ar apkārtējo vidi un pasargātu viņus no draudiem.

Kā skaidro Sandjego safari parka dzīvnieku kopējs, parasti šīs strīpas kā arī punktiņi uz sāniem saglabājas līdz mēneša vai pusotra mēneša vecumam. Patlaban mazie ir trīs nedēļas veci, un tas nozīmē, ka pēc mēneša viņu kažoks kļūs ar vien tumšāks un sarkanāks.

Kā liecina dzīvnieku nosaukums, savvaļā Rietumāfrikas upju cūkas sastopamas Āfrikā, kur tās parasti mitinās upju un purvu tuvumā. Angliskais nosaukums – Sarkanās upes cūkas tām piešķirts, jo šīm cūkām patīk gulšņāt dubļos, kas Āfrikā nereti iekrāsojas sārtā krāsā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas