VIDEO: Upju cūkas mazuļi pirmo reizi izmēģina pieaugušo barību

0 komentāri

Sandjego zoodārzā ASV apmeklētāji varējuši vērot neparastu notikumu – Rietumāfrikas upju sivēnu mazuļi izmēģinājuši pirmās prasmes, kas viņiem noderēs uz visu atlikušo mūžu, – pieaugušo cūku pārtikas ēšanu!

Savas ēšanas prasmes Rietumāfrikas upju cūkas sivēni pirmo reizi izmēģināja lapu un krūmu ēšanu. Kopumā piedzimuši pieci sivēni – četri puikas un viena sivēnmeitenīte.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Mazie Rietumāfrikas upju cūkas mazuļi atšķiras no saviem vecākiem ar strīpām. Mazajiem tās ir, bet pieaugušajām cūkām svītru nav. Pētnieki uzskata, ka krāsojums ir vēsturiski izveidojies tā, lai mazuļi saplūstu ar apkārtējo vidi un pasargātu viņus no draudiem.

Kā skaidro Sandjego safari parka dzīvnieku kopējs, parasti šīs strīpas kā arī punktiņi uz sāniem saglabājas līdz mēneša vai pusotra mēneša vecumam. Patlaban mazie ir trīs nedēļas veci, un tas nozīmē, ka pēc mēneša viņu kažoks kļūs ar vien tumšāks un sarkanāks.

Kā liecina dzīvnieku nosaukums, savvaļā Rietumāfrikas upju cūkas sastopamas Āfrikā, kur tās parasti mitinās upju un purvu tuvumā. Angliskais nosaukums – Sarkanās upes cūkas tām piešķirts, jo šīm cūkām patīk gulšņāt dubļos, kas Āfrikā nereti iekrāsojas sārtā krāsā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas