Vēsturiskā vizītē Sīrijas prezidents al Asads Maskavā spiež roku Putinam

0 komentāri

Pirmo publisko ārvalstu vizīti kopš pilsoņkara sākuma nupat aizvadījis Sīrijas prezidents Bašars al Asads, kurš ciemojies Maskavā, šādi pasaulei demonstrējot draudzību ar savu jauno un pagaidām spēcīgāko sabiedroto – Krieviju.

Ievadot Bašara al Asada viesošanos Maskavā, Krievijas prezidents Vladimirs Putins otrdien īpašā ceremonijā pateicās Sīrijas operācijās iesaistītajiem militāristiem. V. Putins turpina apgalvot, ka cīnās pret teroristiem, kuri potenciāli rada draudus arī Krievijai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto:

Vladimirs Putins, Krievijas prezidents:

Diemžēl Sīrijas teritorijā karo arī bijušās Padomju Savienības iedzīvotāji, kuri cīnās pret likumīgo varu. Pēc mūsu aprēķiniem, tādu ir četri tūkstoši. Mēs nedrīkstam riskēt, ka viņi ierodas Krievijā pēc tam, kad apguvuši kaujas tehnikas Sīrijā.

Savukārt Asads personīgi pateicās Putinam un Krievijas tautai par “Sīrijas vienotības un neatkarības aizstāvēšanu”.

Tajā pašā laikā tika noklusēts, ka mierīgos iedzīvotājus apdraud arī Krievija. Uzlidojumos kopš pagājušā mēneša sākuma Sīrijā nogalināti 370 cilvēki, no tiem trešā daļa – civiliedzīvotāju, tostarp sievietes un bērni.

Patlaban vizīte jau ir noslēgusies un Asads apmierināts devies atpakaļ uz Damasku.

Sīrijas konflikts ir juceklis, kurā izveidojušās četras karojošas nometnes, katra ar saviem starptautiskiem sabiedrotajiem. Kamēr ASV un Turcija atbalsta mēreno opozīciju, Irāna un Krievija – Asada režīmu.

Skaties video:

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas