Vestminsteras katedrāles halle stāvgrūdām pilna, jo latvieši svin valsts dibināšanas svētkus

0 komentāri

Latvijas dibināšanas gadadienu svin arī ārzemēs dzīvojošie latvieši. Viņu mītnes valstīs 18. novembris gan ir parasta darbdiena, tāpēc svinības notiek nedēļas nogalē.

Vestminsteras katedrāles halle šajā nedēļas nogalē bija stāvgrūdām pilna, tika teiktas svētku runas un atklāta izstāde par pirmo Latvijas brīvvalsts Saeimas priekšsēdētāju Fridrihu Vesmani, uzstājās dažādi izpildītāji, koris un deju kolektīvs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Emigrācijas latviešiem valsts svētki ir iespēja sanākt kopā un izjust savu saikni ar Latviju, jo, dzīvojot svešumā, tās ļoti pietrūkst.

Sigita Kapača, menedžere (Aldo Sales and Operations Manager, Eastern Europe):

Mēs skatījāmies gan televīzijā, gan internetā Vējoņa uzrunu un salūtu. Es skatījos lielkoncertu, un tas bija tā diezgan vientulīgi, man bija tāda liela nostalģija. Taču šodien ir prieks, ka te ir pasākums, uz kuru mēs varam atnākt kopā ar ģimenīti, lai vismaz to sajūtu kaut cik sevī rastu.

Inese Millere, skolotāja:

Kā ļoti daudziem latviešiem tā ir īpaša sajūta, īpaša kopības sajūta, ko var izjust šeit, jo, dzīvojot svešumā, pietrūkst latviešu valodas, pietrūkst daudz kā…

Kopā ar latviešiem bija ieradušies arī daudzi cittautieši. Pēc pasākuma svinīgās daļas notika balle, kur, skanot populārām latviešu dziesmām, varēja gan dejot, gan satikt paziņas, gan vienkārši izbaudīt tradicionālas latviešu balles atmosfēru pašā Londonas centrā. Plašāk par to ziņās plkst. 20.00.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas