Velsu pārsteidz atrakciju parks, kas pārtiek no saules baterijām

0 komentāri

Draudi klimatam un arvien pieaugošā vidējā temperatūra uz Zemes ir problēmas, par ko aizvien biežāk aizdomājas ne vien valstu līderi, bet nu jau arī uzņēmēji. Top ”zaļās” un ”elpojošās” mājas, ražošana iet roku rokā ar atkritumu pārstrādi. Tagad nu arī izklaidei par pamatu var kalpot saules baterijas. Turklāt nebūt ne saulainākajā vietā uz Zemes.

Britu salās saule iespīd reti – to biežāk aizsedz lietus mākoņi. Taču arī ar tām retajām reizēm pietiek, lai šis ēnainajā mežā iekārtotais atrakciju parks Velsā ar tā 576 saules paneļiem saņemtu pietiekami enerģijas tā darbībai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Saulainajās dienās paneļi saražo vairāk enerģijas nekā vajadzīgs, un tā tiek pārdota vietējam tīklam. Dienās, kad saules pietrūkst, no tīkla tiek nodrošinātas minimālas rezerves, lai parkā degtu gaisma un darbotos ledusskapji.

Izglītošana par klimata problēmām sākas jau no mazotnes, tāpēc Velsas parka apmeklētāji priecājas, ka līdz ar izklaidi tiek domāts arī par pareizu audzināšanu.

Pols, atrakciju parka apmeklētājs:
Ir jauki, ka ir tāds parks, kurā padomāts par videi draudzīgiem enerģijas veidiem, un arī bērni par tiem var uzzināt vairāk. Tā ir sava veida izglītība, ja bērni uzaug šādā vidē.

Parks Velsā sāka darboties jūlija beigās, un ir pārspējis tā veidotāju cerības. Investīcijas plānots atpelnīt septiņu gadu laikā, saules paneļiem nodrošinot absolūto vairākumu, 80% no visas atrakciju parkam nepieciešamās elektroenerģijas.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas