Vašingtonas kodoldrošības samita epicentrā – Islāma valsts iegrožošana

2 komentāri

Riski, ka Islāma valsts vai citu teroristisko organizāciju rokās nonāk kodolieroči, nemitīgi pieaug, taču pasaules valstu līderi apņēmušies to nepieļaut. Par to panākta vienošanas Vašingtonā notikušajā ceturtajā kodoldrošības sammitā, kurā gan nepiedalījās otras lielākās pasaules kodolvalsts Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Kodoldrošības samitu tēvs ir ASV prezidents Baraks Obama, kurš 2009.gadā kodolieroču neizplatīšanu pasludināja par vienu no savas ārpolitikas prioritātēm. Uzrunājot vairāk nekā 50 valstu līderus Vašingtonā, viņš paziņoja, ka draudi, ka nāvējošie ieroči var tik izmantoti, nekad nav bijuši tik augsti, un tos rada teroristi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Nav šaubu – ja šiem vājprātīgajiem cilvēkiem būs iespēja pieskarties kodolieročiem vai radioaktīviem materiāliem, tie steigsies tos izmantot, lai nogalinātu, cik vien iespējams daudz nevainīgu cilvēku. Tas mainītu pasauli,” sacīja ASV prezidents Baraks Obama.

Obamas brīdinājums nāk nedēļu pēc teroristiskā grupējuma Islāma valsts savervēto pašnāvnieku sprādzieniem Briselē, kas izdzēsa 35 cilvēku dzīvību. Izmeklēšanā secināts, ka teroristi slepus filmējuši vienu no Beļģijas atomelektrostacijas vecākajiem menedžeriem. Obama aicināja citas kodolvalstis ļoti rūpīgi sekot līdzi tam, lai 2000 tonnu kodolmateriāla, kas izsvaidīts pa visu pasauli, glabātos drošībā.

”Šis ir 21.gadsimta viens no lielākiem drošības izaicinājumiem, kuru neviena valsts nevar atrisināt viena pati. Tam nepieciešama valstu koalīcija un pārrobežu starp institucionāla koordinācija. Labā ziņa ir tā, ka esam progresējuši,” pauda Obama.

50 valstu līderu kopīgo apņemšanos nepieļaut kodolarsenāla nonākšanu ekstrēmistu rokās gan aptumšoja kodollielvaras Krievijas prezidenta Vladimirs Putinsa lēmums samitā nepiedalīties. ASV prezidents kritizēja Krieviju, ka uz kodolarsenāla samazināšanas rēķina tā strauji papildina savu konvencionālo bruņojumu.

2 komentāri

TOP komentāri

 • Nu re
  0

  Nu re

  Krievija jau arī nav nemaz tik droša, ja pie varas nokļūs komunisti, tad kodolkarš nav izbēgams.

  03.04.2016 10:24

 • mhm
  0

  mhm

  Nu jā, paša radītus bērnus nedrīkst iznīcināt, tādēļ jāiegrožo

  03.04.2016 09:24

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas