Vai atrasts glābiņš? Vakcīna pret Ebolas vīrusu sniedz pozitīvus rezultātus

0 komentāri

Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) vakcīnas pret nāvējošo Ebolas vīrusu veiksmīgi izgājušas pirmos klīniskos pārbaudījumus.

Jaunās zāles tika pārbaudītas uz 20 brīvprātīgajiem, un zinātnieki ieguvuši pozitīvus rezultātus – katra pacienta organisms sācis izstrādāt antivielas pret Ebolas vīrusu. Eksperimentā nav konstatētas arī blakusparādības. Tomēr vakcīnas pret nāvējošo Ebolas vīrusu nebūs pieejamas agrāk par nākamo gadu.

Tikmēr Āfrikā Ebolas vīruss turpina vērsties plašumā. Nedēļas laikā Rietumāfrikā ar vīrusu inficējušies seši simti cilvēku.

Saskaņā ar jaunāko informāciju no Ebolas vīrusa gājuši bojā gandrīz seši tūkstoši cilvēku, bet kopumā inficējušies 16 tūkstoši.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas