Vācu ekonomists aicina Grieķiju izstāties no eirozonas

1 komentārs

Viens no vadošajiem Vācijas ekonomistiem, kurš sen kritizē Berlīnes politiku eirozonas glābšanai, sestdien nācis klajā ar aicinājumu Grieķijai pamest Eiropas vienotās valūtas zonu, norādot, ka eirozonas finanšu ministru piektdienas vienošanās nepalīdzēs Atēnām pārvarēt savas ekonomiskās problēmas.

“Papildus nauda nav nekas cits kā vienīgi pretsāpju līdzeklis Grieķijas slimībai un nepalīdzēs atveseļošanās procesam,” uzsvēra ietekmīgā Minhenes ekonomikas institūta “Ifo” vadītājs Hans Verners Zins. “Grieķija eiro rezultātā kļuvusi pārāk dārga un tai nepieciešams kļūt lētākai, lai atgūtu savu konkurētspēju.”

“Tas iespējams vienīgi, izstājoties no eirozonas un devalvējot drahmu,” uzskata Zins.

Saskaņā ar “Ifo” rekomendācijām Grieķijai vajadzētu panākt vienošanos par vadītu izstāšanos no eirozonas, kas paredzētu parādu atmaksas moratoriju un daļēju valsts, centrālās bankas un komercbanku parādu norakstīšanu.

Vienlaikus Grieķijai jāsāk īstenot reformu programmu, kas ļautu Grieķijai ar laiku eirozonā atgriezties, bet līdz tam Atēnas saglabātu eirozonas asociētā locekļa statusu bez balsstiesībām.

1 komentārs

TOP komentāri

  • kristaps.
    0

    kristaps.

    Laba ideja.

    15.03.2015 14:16

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas