Vācu ekonomists aicina Grieķiju izstāties no eirozonas

1 komentārs
Vācu ekonomists aicina Grieķiju izstāties no eirozonas
Foto: LETA

Viens no vadošajiem Vācijas ekonomistiem, kurš sen kritizē Berlīnes politiku eirozonas glābšanai, sestdien nācis klajā ar aicinājumu Grieķijai pamest Eiropas vienotās valūtas zonu, norādot, ka eirozonas finanšu ministru piektdienas vienošanās nepalīdzēs Atēnām pārvarēt savas ekonomiskās problēmas.

“Papildus nauda nav nekas cits kā vienīgi pretsāpju līdzeklis Grieķijas slimībai un nepalīdzēs atveseļošanās procesam,” uzsvēra ietekmīgā Minhenes ekonomikas institūta “Ifo” vadītājs Hans Verners Zins. “Grieķija eiro rezultātā kļuvusi pārāk dārga un tai nepieciešams kļūt lētākai, lai atgūtu savu konkurētspēju.”

“Tas iespējams vienīgi, izstājoties no eirozonas un devalvējot drahmu,” uzskata Zins.

Saskaņā ar “Ifo” rekomendācijām Grieķijai vajadzētu panākt vienošanos par vadītu izstāšanos no eirozonas, kas paredzētu parādu atmaksas moratoriju un daļēju valsts, centrālās bankas un komercbanku parādu norakstīšanu.

Vienlaikus Grieķijai jāsāk īstenot reformu programmu, kas ļautu Grieķijai ar laiku eirozonā atgriezties, bet līdz tam Atēnas saglabātu eirozonas asociētā locekļa statusu bez balsstiesībām.

1 komentārs

TOP komentāri

  • kristaps.
    0

    kristaps.

    Laba ideja.

    15.03.2015 14:16

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas