Vācijas vicekanclers: bēgļi – izaicinājums, taču Vācija ir stipra

0 komentāri

“Tas ir izaicinājums Vācijai, taču Vācija arī ir stipra. Bez mūsu valsts spēcīgās ekonomikas, bez mūsu izaugsmes un drošām darbavietām, nevarētu pieņemt šo izaicinājumu. Tikai mūsu ekonomiskā varenība kopā ar solīdām finansēm glābj mūs no grūtiem lēmumiem un konfliktiem par to, kā uzņemt un integrēt tik daudz cilvēku Vācijā,” tā, komentējot notiekošo jezgu ap bēgļiem, pauda Zigmārs Gabriēls, Vācijas vicekanclers.

Jau vēstījām, ka plašas debates par Junkera bēgļu plānu ir ne vien Latvijā, bet arī citur Eiropā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Eiropas Savienības plāni aicināt dalībvalstis uzņemt 160 tūkstošus patvēruma meklētāju ir ūdens pile okeānā, paziņojis Vācijas vicekanclers.

Zigmārs Gabriēls norādījis, ka Vācija šogad jau uzņēmusi 450 tūkstošus cilvēku, bet septembra pirmajās astoņās dienās vien ieradušies 37 tūkstoši.

Uzrunājot parlamentu, Vācijas vicekanclers norādīja, ka Eiropas Savienības plāni, pieklājīgi izsakoties, ir labs pirmais solis. Taču patiesībā tā ir vien ūdens pile okeānā.

Vienlaikus viņš atzina, ka Vācija var uzņemt tik daudz patvēruma meklētāju, jo to atļauj valsts finanšu un ekonomiskā situācija.

Viedoklis par bēgļu uzņemšanu sašķeļ Eiropas Savienību rietumu un austrumu frontē, jo daudzās bijušajās komunistiskajās valstīs pret šo cilvēku uzņemšanu ir negatīva attieksme. Rumānijas prezidents šodien paziņoja, ka viņa valsts ir pret bēgļu sadali Eiropas Savienības dalībvalstu starpā atbilstoši obligātai kvotu sistēmai. Savukārt Ungārijas prezidents jau vairākkārt izteicies, ka bēgļus interesē galvenokārt turīgā Vācija, nevis jaunākās Eiropas Savienības dalībvalstis.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas