Vācijas tiesa atzīst Aušvicas grāmatvedi par līdzatbildīgu 300 000 cilvēku noslepkavošanā

0 komentāri

Vācijas tiesa šodien atzinusi Aušvicas koncentrācijas nometnes grāmatvedi par līdzatbildīgu 300 000 cilvēku noslepkavošanā. Viņam piespriests četru gadu cietumsods.

94 gadus vecais bijušais SS apakšvirsnieks Oskars Grēnings tiesā ieradās ārstu uzraudzībā. Nacistiskās Vācijas laikā Grēnings Aušvicā strādāja par grāmatvedi – uzskaitīja uz nāvi nolemto ebreju naudas līdzekļus un apsargāja viņiem konfiscēto bagāžu.

Viņš pats ebreju iznīcināšanā nepiedalījās, bet zināja par to, tāpēc prokuratūra bija lūgusi tiesu atzīt viņu par līdzvainīgu genocīdā.

Tiesa nosliekusies upuru pusē, un, par spīti Grēninga lūgumiem viņu attaisnot, jo viņš nožēlojot savu dalību Aušvicā, tā tomēr lēmusi bijušo SS apakšvirsnieku sodīt. Tiesa gan, sliktā veselības stāvokļa dēļ no piespriestajiem četriem gadiem cietumā viņš, visticamāk, lielāko daļu laika pavadīs mediķu aprūpē.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas