Vācijas politiķi asi nosoda anti-islāmizācijas kustību

0 komentāri

Vācijas politiķi un sabiedrībā zināmi cilvēki nosodījuši “anti-islāmizācijas” kustību, kas ar vien vairāk naidīgi noskaņo sabiedrību pret patvēruma meklētājiem. Vācijas politiķi ir neizpratnē, kā reaģēt uz pieaugošo kustības popularitāti un bažījas, ka tā uzjundīs nacistisko pagātni. 

Līdz šim Vācija bija pazīstama kā viena no liberālākajām valstīm patvēruma meklētājiem – daļēji savas nacistiskās pagātnes dēļ un lielās turku kopienas dēļ.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Salīdzinot ar citām Eiropas valstīm Vācijā ļoti reti notika demonstrācijas pret patvēruma meklētājiem, taču kopš oktobra  Vācija ir pieredzējusi stihisku demonstrāciju vilni. To organizē kustība Patriotiskie eiropieši pret Rietumu islāmizāciju, saīsināti PEGIDA, kuras popularitāte aug neticamā ātrumā.

Ja uz pirmo PEGIDA demonstrāciju oktobrī sanāca vien daži dalībnieki, tad vakar lielākajās Vācijas pilsētās pret islāmizāciju pulcējās jau vairāk nekā 30 tūkstoši cilvēku. Tas ir daudz vairāk nekā PEGIDA spēja pucēt līdz šim un tiek uzskatīts par indikatoru, ka atbalsts kustībai ir pieņēmies spēkā.

Vācijas valdība vairākkārt apsūdzējusi PEGIDA naida kurināšanā un norādījusi, ka tā savās rindās ievilina arī vienkāršos iedzīvotājus, kuriem ir bail no islāmizācijas PEGIDA rīkotajām demonstrācijām.

Lai nosodītu kustību vismaz 22 tūkstoši cilvēku vakar pulcējās Berlīnē, Hamburgā, Drēzdenē, Štutgartē un citviet. Berlīniešiem pat izdevās nobloķēt kustības gājiena plānoto maršrutu bet Ķelnes varasiestādes izslēdza katedrāles apgaismojumu, lai paustu protestu pret šādām akcijām.

Nosodījumu anti-islāmistu kustībai ir paudušas arī vairāk nekā 80 sabiedrībā zināmas personas, kuras laikrakstā Bild parakstījušas petīciju.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas