Vācijas neonacisti gatavojas 9.maijā “ieņemt” Reihstāgu

0 komentāri

Vācijas ultralabējie aktīvisti pieteikuši demonstrāciju pie Berlīnes Reihstāga 9.maijā – 70.gadadienā kopš Otrā pasaules kara noslēguma, turklāt izskanējuši aicinājumi ieņemt parlamenta ēku, brīdina Vācijas varasiestādes.

Pie Reihstāga ēkas gatavojas pulcēties aptuveni 1000 neonacistiskās Nacionāldemokrātiskās partijas (NPD) locekļu un piekritēju, paziņojusi Iekšlietu ministrija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Uz internetā izlikto pasākuma reklāmu atsaukušies cilvēki no visa galēji labējā spektra, kā arī futbola huligāni, norāda ministrija.

Kā pavēstīja Berlīnes organizācijas Padome pret ultralabējo ekstrēmismu pārstāvis Sebastians Vērhāns, gaidāmā demonstrācija būs “brutāls dažādu ultralabējo nokrāsu maisījums”.

Pēc viņa prognozēm, demonstrācijas kodolu veidos tā dēvētie “Reiha pilsoņi”, kuri uzskata, ka Vācu impērija joprojām pastāv un kopš 1945.gada atrodas zem sabiedroto okupācijas sloga.

“Tas ir mēģinājums izvirzīt pretenzijas uz šī vēsturiskā datuma interpretāciju,” sacīja Vērhāns. “Cerams, ka daudzi cilvēki izies demonstrācijās atbrīvošanas dienas un nacionālsociālisma upuru piemiņai.”

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? šodien 09:03

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas