Vācijas musulmaņi protestēs pret ekstrēmismu

0 komentāri

Vācijas lielākās musulmaņu organizācijas piektdien rīkos demonstrācijas par mieru un toleranci, iestājoties pret visa veida ekstrēmismu.

“Mēs aicinām visus uzvesties mierīgi, pacelt savu balsi pret rasismu, kopā iestāties par mūsu brīvo demokrātisko kārtību un pateikt nē visu veidu ekstrēmismam,” otrdien aicināja Vācijas Musulmaņu centrālās padomes preses pārstāvis Ali Kizilkaja.

Plānots, ka demonstrāciju organizēšanā iesaistīsies vairāk nekā 2000 mošeju. Septiņās pilsētās, tostarp Berlīnē un Hamburgā, piektdienas lūgšanas pavadīs miermīlīgas demonstrācijas.

Demonstrācijās aicināti piedalīties arī citu reliģiju un sociālo grupu pārstāvji, kā arī politiķi un parastie iedzīvotāji.

Vācijas Musulmaņu centrālā padome norādīja, ka to uz šādu akciju pamudinājuši nesenie uzbrukumi mošejām.

Pēdējo trīs nedēļu laikā no vandalisma cietušas piecas mošejas un sinagoga.

Vācijas valdības jūlijā publiskotie statistikas dati liecina, ka uzbrukumi musulmaņiem kļūst arvien biežāki un pērn Vācijā reģistrēti gandrīz 40 šādi gadījumi.

Arī Leipcigas Universitātes jūnijā publiskotais pētījums liecina, ka vāciešu vidū pieaug negatīvisms pret musulmaņiem.

37% aptaujāto vāciešu uzskata, ka musulmaņiem būtu jāaizliedz ieceļot Vācijā. Piecu gadu laikā šādi domājošo skaits pieaudzis par 15 procentpunktiem, secināts pētījumā.

Vēl 43% vāciešu atzinuši, ka musulmaņu dēļ reizēm jūtas kā “svešinieki savā valstī”.

Vācijas Musulmaņu centrālā padome un citas organizācijas ir pieprasījušas uzlabot reliģiski motivēto naida noziegumu uzskaites sistēmu un izveidot īpašas vienības, šādu noziedznieku notveršanai.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas