Vācijas laikraksts: NATO plānos ir bāze Latvijā

0 komentāri

NATO plāno izveidot piecas jaunas bāzes Austrumeiropā, katrā no tām dislocējot 300 līdz 600 militārpersonu, atsaucoties uz avotu aliansē, svētdien vēsta Vācu laikraksts “Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung”.

Bāzes plānots izveidot Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Rumānijā un Polijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Sīkāk šo ieceri plānots apspriest 5. un 6.septembrī NATO samitā Velsā.

NATO avots laikrakstam norādījis, ka alianse izšķīrusies par šādu soli, reaģējot uz Krievijas rīcību Ukrainā.

“Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” vēsta, ka loģistikas, izlūkošanas un militārās plānošanas eksperti šajās bāzēs nodarbosies ar militāro manevru sagatavošanu, bet nepieciešamības gadījumā piedalīsies kaujas operācijās šajās valstīs.

Papildus bāzēm plānots izveidot arī ātrās reaģēšanas spēkus no aptuveni 4000 karavīru, ko varētu nosūtīt uz krīzes reģionu divu līdz septiņu dienu laikā, atklājis avots.

Laikraksts vēsta, ka NATO dalībvalstis Briselē vienojušās par slepenu programmu. Šajā 20 lappušu biezajā dokumentā Krievija tiek dēvēta par “draudu eiroatlantiskajai drošībai”.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas