Vācijā streiko dzelzceļnieki; pēdējo gadu lielākais streiks

0 komentāri

Lai gan šī Vācijā ir viena no aktīvākajām rudens sezonas nedēļas nogalēm, vāciešiem jāsastopas ar milzīgiem satiksmes traucējumiem, jo vilcienu mašīnistu arodbiedrība uzsākusi vienu no lielākajiem streikiem pēdējo gadu laikā.

Galvenajos maršrutos kursē tikai trešdaļa no reisiem, ziņo Vācijas dzelzceļu operators “Deutsche Bahn”, piebilstot, ka nacionālajos un reģionālajos maršrutos tikšot nodrošināti aptuveni 30% reisu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Uzsākot lielāko streiku kopš 2008.gada, mašīnistu arodbiedrība GDL mudinājusi savus biedrus pārtraukt kravas satiksmi, sākot ar piektdienu plkst.15.00 (plkst.16.00 pēc Latvijas laika), bet no sestdienas plkst.2.00 apturēta arī pasažieru satiksme tālsatiksmes un reģionālajos maršrutos.
Paredzēts, ka streiks turpināsies līdz pirmdienai plkst.4.00.

Arodbiedrība pieprasa algu paaugstināšanu par pieciem procentiem, kā arī darba nedēļas saīsināšanu līdz 37 stundām.

Savukārt “Deutsche Bahn” paziņojis, ka jau piektais streiks pēdējo nedēļu laikā esot pārmērība, apsūdzot GDL līderi Klausu Veselski, ka viņš savu “tieksmi pēc varas” stādot augstāk par vilcienu mašīnistu un pasažieru interesēm. “Ar 50 stundu streiku [skolu] brīvdienu nedēļas nogalē GDL un tās priekšsēdētājs Klauss Veselskis zaudējis jebkādu samērības izjūtu,” teikts uzņēmuma paziņojumā.
Skolu brīvdienas šajā nedēļas nogalē vai nu sākas vai beidzas 11 no 16 Vācijas federālajām zemēm.

Tikmēr Vācijas valdība ķērusies pie likuma grozījumiem, lai neļautu nelielai strādājošo grupai paralizēt visas valsts infrastruktūru. Grozījumi varētu attiekties, piemēram, uz dzelzceļniekiem un gaisa satiksmes darbiniekiem, kuri arī pēdējā laikā sarīkojuši vairākus streikus.
Sagaidāms, ka attiecīgais likumprojekts tiks sagatavots līdz novembrim.

Savukārt GDL apsūdz “Deutsche Bahn” par skaiti skanošu taču bezsaturīgu paziņojumu izplatīšanu,
Arodbiedrība mēģina uzstāties arī kā citu dzelzceļnieku, ne tikai mašīnistu, pārstāvis, taču uzņēmuma vadība šīs pretenzijas noraida.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas