Vācija politiķi baidās, ka viņu sarunas noklausās; sākuši izmantot vienreizlietojamos telefonus

0 komentāri
Vācija politiķi baidās, ka viņu sarunas noklausās; sākuši izmantot vienreizlietojamos telefonus
FOTO: SCANPIX

Tev noteikti jāizlasa

Bažījoties par telefon-sarunu noklausīšanos, Vācijas politiķi arvien biežāk sākuši ārzemju braucienu laikā izmantot vienreiz izmantojamos mobilos telefonus, tā vēsta žurnāls Spiegel.

Šādi mobilie telefoni, kas tiek iznīcināti pēc atgriešanās Vācijā, tiek izmantoti ne tikai Krievijā un Ķīnā, bet arī tādās tuvās sabiedrotajās valstīs kā Lielbritānija un ASV.

Kā raksta Spiegel, dažādas drošības iestādes jau desmit gadus brīdina par noklausīšanās riskiem, it īpaši ņemot vērā apstākli, ka ir ierasta prakse vizītē atbraukušiem politiķiem atstāt savus mobilos telefonus ārpus telpas, dodoties uz slepenām sarunām.

Taču bez uzmanības atstāti telefoni dod iespēju spiegošanas aģentūrām manipulēt ar aparātiem vai pat augšupielādēt spiegošanas programmas.

Lietot vienreiz izmantojamos telefonus politiķiem ieteicis Vācijas Federālais informācijas drošības birojs. Bažas par noklausīšanos vairojušas ziņas, ka ASV Nacionālā drošības pārvalde vairākus gadus izspiegojusi Vācijas kancleri Angelu Merkeli un viņas tuvākos padomniekus.

0 komentāri

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas