Vācija pieņems likumu par vienādu atalgojumu vīriešiem un sievietēm

0 komentāri

Vācija šogad pieņems likumu, kas noteiks vienādas atalgojuma likmes sievietēm un vīriešiem, piektdien paziņojusi Vācijas ģimenes lietu ministre Manuela Švēziga.

Ministre norādīja, ka viņas mērķis ir sasniegt vienlīdzību, nekaitējot kolektīvajai līgumu slēgšanai un neradot birokrātisku briesmoni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vācijā šobrīd sievietes pelna vidēji par 22% mazāk nekā vīrieši, liecina Federālā statistikas biroja publiskotie dati.

2013.gadā, kas ir pēdējais gads, par kuru pieejami pilnīgi dati, vīrieši stundā vidēji nopelnīja 19,84 eiro pirms nodokļu nomaksas, bet sievietes – 15,56 eiro.

Koalīcijas partneri Vācijas valdībā ir nolēmuši risināt šo atšķirību ar likuma palīdzību, paredzot arī lielāku caurskatāmību atalgojuma struktūrā un labākas atalgojuma likmes darbvietās, kuras parasti ieņem sievietes.

Švēziga ceturtdien tikās ar arodbiedrību pārstāvjiem un nākamo nedēļu laikā plāno tikties arī ar darba devējiem.

“Galu galā likums būs jāievieš individuālajos uzņēmumos,” viņa piebilda.

Arodbiedrības valdības ieceri vērtē pozitīvi.

“Ir labi un taisnīgi, ka koalīcija vairs nevēlas saglabāt ienākumu plaisu starp vīriešiem un sievietēm,” laikrakstam Passauer Neue Presse norādīja Vācijas Arodbiedrību federācijas (DGB) līdera vietniece.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas