Vācijā par nacistu himnas mācīšanu pratina skolotāju

0 komentāri

Policija Berlīnē nopratinājusi kādu vidusskolas mūzikas skolotāju, kura skolēniem klasē likusi soļot, dziedot nacionālsociālistu partijas himnu Die Fahne hoch (Pacelt karogus), vēsta mediji.

Skaņdarbā, kas ir pazīstams kā Horsta Vesela dziesma, ir arī frāzes “miljoni ar cerībām skatās uz svastiku” un “drīz Hitlera karogs plīvos katrā ielā”.

Dziesma esot dziedāta martā 11. klases nodarbības laikā. Tas nozīmē, ka tajā piedalījušies 17 gadu vecumu sasnieguši jaunieši.

Policijas preses sekretārs Štefans Rēdlihs tīmekļa medijam The Local apliecināja, ka likumsargi esot sākuši izmeklēt šo lietu, kad par notikušo paziņojis kāds cilvēks, kurš pats klasē nav atradies.

Policija centusies gūt skaidrību, vai notikums uzskatāms par Vācijas konstitūcijas pārkāpumu.

Atbilstoši konstitūcijas 86. pantam nacistu simbolu demonstrācija ir aizliegta. Tas attiecas arī uz partijas dziesmu dziedāšanu.

Maksimālais sods par šādu likumpārkāpumu ir trīs gadi cietumā. Tomēr konstitūcijā ir skaidri minēti izņēmumi attiecībā uz mākslu, zinātni un izglītību.

“Svastika var būt izstādīta muzejā, ja tas tiek darīts kritiskā kontekstā,” paskaidroja policija preses pārstāvis.

Policija centusies noskaidrot, vai skolotāja par dziesmu mācījusi kritiskā kontekstā.

Skolotāja apgalvojusi, ka Die Fahne hoch ir skolas programmā. Policija šo apgalvojumu šobrīd nav spējīga komentēt, jo tās rīcībā nav skolas programmas.

Policisti vēlējušies nopratināt skolniekus, lai noskaidrotu, vai dziesma raksturota kritiskā kontekstā, tomēr skola atteikusies likumsargiem atklāt audzēkņu vārdus.

Lieta tagad nodota prokuratūrai, kas izlems jautājumu par tās turpināšanu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas