Vācijā Otrā pasaules kara laika bumbas dēļ evakuēti 10 000 cilvēku

0 komentāri

Potsdamā, netālu no Vācijas galvaspilsētas Berlīnes, ceturtdien atrasta nesprāgusi Otrā pasaules kara laika bumba, kā dēļ evakuēti 10 000 cilvēku, ziņo mediji. 250 kilogramus smagā britu bumba atrasta būvlaukumā netālu no Potsdamas centrālās dzelzceļa stacijas.

Bīstamā atraduma dēļ apturēta arī vietējā autobusu, tramvaju un vilcienu satiksme un evakuētas ministrijas ēkas un Brandenburgas federālās zemes parlaments.

Domājams, ka bumba saglabājusies no britu spēku veiktās bombardēšanas 1945.gada 14. un 15.aprīlī, kad tika sagrauta lielākā daļa Potsdamas centra.

Speciālisti sākuši bumbas neitralizēšanu.

Vairāk nekā 60 gadus pēc kara daudzās Vācijas pilsētās zemē joprojām guļ apraktas tūkstošiem nesprāgušu bumbu no Otrā pasaules kara laika.

Parasti to neitralizēšana notiek bez problēmām. Tiesa gan, 2010.gadā trīs sapieri Vācijā zaudēja dzīvību, mēģinot neitralizēt bumbu ar ķīmiskas reakcijas detonatoru.

Varasiestādes lēš, ka zem Berlīnes vien aprakti aptuveni 3000 bumbu, un eksperti brīdina, ka, laikam ritot, tās kļūst arvien nestabilākas un bīstamākas.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas