Vācija gatavojas izmaksāt kompensācijas bijušajiem padomju gūstekņiem

0 komentāri

Berlīne gatavojas izmaksāt kompensācijas bijušajiem padomju karagūstekņiem par ciešanām, ko tie piedzīvojuši nacistiskās Vācijas gūstekņu nometnēs, trešdien paziņoja Bundestāga deputāts Hanss Ulrihs Krīgers.

Bundestāga budžeta komisija atvēlējusi desmit miljonus eiro, lai sniegtu “simbolisku finansiālu atzīšanu” bijušajiem padomju gūstekņiem, pavēstīja Ulrihs, kurš pārstāv sociāldemokrātus (SPD).

Pagaidām gan nav skaidrs, cik liels ir to personu skaits, kas varētu pretendēt uz šīm kompensācijām.
Ulrihs gan norādīja, ka Vācijas gūstekņu nometnēs Otrā pasaules kara laikā atradušies 5,3 miljoni padomju karavīru, no kuriem aptuveni puse gājusi bojā.

Viņš arī apgalvoja, ka tā esot otra lielākā nacistu upuru grupa aiz ebrejiem, ko gan, domājams, varētu apšaubīt poļi.
Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers, kas arī pārstāv SPD, atzinīgi novērtējis Bundestāga deputātu lēmumu, atzīstot to par “labu iniciatīvu”.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas