Vācijā “autobāņi” turpmāk būs par maksu

1 komentārs
Vācijā “autobāņi” turpmāk būs par maksu
Foto: LETA

Vācijas Bundestāgs piektdien apstiprinājis pretrunīgi vērtēto likumprojektu par īpašu nodevu ieviešanu ārvalstniekiem par Vācijas ceļu izmantošanu. Šo nodevu ieviešana bija viens no Kristīgi sociālās savienības (CSU) programmas stūrakmeņiem pirms 2013. gada vēlēšanām.

CSU, kas ir kancleres Angelas Merkeles vadīto kristīgo demokrātu Bavārijas meitas partija, uzstāja, ka nodevu ieviešana iekļaujama koalīcijas līgumā, kas pēc vēlēšanām tika noslēgts ar sociāldemokrātiem (SPD).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Nodevas attieksies uz visām ātrgaitas automaģistrālēm, kas pazīstamas kā “autobāņi”, kā arī uz visiem citiem valsts uzturētajiem ceļiem. Nodevas būs jāmaksā arī pašiem vāciešiem, taču viņiem tas tiks kompensēts ar atbilstošu ceļu nodokļa samazināšanu.
Tādējādi nodeva faktiski tiks piemērota vienīgi ārvalstniekiem.

Transporta ministrs Aleksandrs Dobrints uzsvēra, ka šīs nodevas ieviešana ir “svarīga, steidzama un nepieciešama”, lai iegūtu nepieciešamos līdzekļus investīcijām transporta infrastruktūrā.

Viņš piebilda, ka, neskatoties uz jaunieveduma pretrunīgajiem vērtējumiem, “vairums iedzīvotāju mūs atbalsta”. Dobrints uzskata, ka jaunās nodevas ienesīs 500 miljonus eiro gadā.

Opozīcija arī apgalvo, ka summa, ko ienesīs jaunā nodeva, nepārsniegšot 100 miljonus eiro gadā. Kā norādīja Zaļās partijas pārstāvis transporta jautājumos, šie līdzekļi ļaušot gadā rekonstruēt tikai divus tiltus. Arī pašā valdošajā koalīcijā atbalsts likumprojektam nav vispārējs.

Kā norādīja Bundestāga deputāte Betīna Hēgedorna, atbalsts jaunajām nodevām viņas pārstāvētās SPD rindās ir “tik niecīgs, ka nav redzams”. Taču viņa piebilda, ka SPD frakcija balsos par nodevas ieviešanu, jo to paredz koalīcijas līgums un koalīcijas ietvaros jāievēro “savstarpējā cieņa”. Tagad likuma pretinieki cer, ka to atcels Eiropas Savienības (ES) tiesa, taču tiesvedība var ilgt vairākus gadus.

1 komentārs

TOP komentāri

 • Antiglobalisti
  0

  Antiglobalisti

  Jau sen tas ir noticis.Tikai kāds par vēlu ir atmodies.


  Tiks pielietots papildus nodoklis iebraucējiem.Pie mums vajadzētu tieši tā pat ,tad varbūt mazliet ceļu stāvoklis uzlabotos,vai arī simts gobliniem parādītos jaunas mājas Jūrmalā ...

  28.03.2015 14:50

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas