Vācieši svin 25 gadus kopš atkalapvienošanās

0 komentāri

Vācija šodien atzīmē 25 gadadienu kopš valsts atkalapvienošanās. Process, kas 1989. gadā aizsākās ar Berlīnes mūra krišanu, noslēdzās tieši šajā dienā 1990. gadā.

Šoreiz ikgadējās svinības tiks atzīmētas Vācijas finanšu galvaspilsētā Frankfurtē. Tajās piedalās arī kanclere Angela Merkele un prezidents Joahims Gauks. Viņi abi uzauguši komunistiskajā Austrumvācijā.

Svinībām dots esošajai situācijai divdomīgs sauklis – Pārvarēt robežas.

Ceturtdaļgadsimtu pēc komunistiskās Austrumvācijas un kapitālistiskās Rietumvācijas atkalapvienošanas Eiropas ietekmīgākā valsts ir nonākusi krustcelēs. Vācijai nākas cīnīties ar sekām, ko rada rekordlielais bēgļu skaits. Tiek lēsts, ka Vācijai šogad būs jāuzņem līdz vienam miljonam iebraucēju.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas