Uz Saules parādījies milzu koronārais caurums

0 komentāri

Jaunais, 2015., gads amerikāņu astronomijas pētniekiem sācies ar kādu unikālu novērojumu – pamanīts milzu tumšs laukums Saules dienvidu polā.

Tas ir tā dēvētais koronārais caurums jeb ārējā Saules atmosfēras slāņa daļa, kur magnētiskā lauka daļiņas atstājušas Saules virsmu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Parasti šāda daļiņu virzība pēc dažām dienām uz Zemes rada plašus magnētiskā lauka traucējumus. Fenomens noticis netālu no Saules dienvidu pola un fotogrāfijā ir redzams kā tumšs laukums.

Pēkšņi parādījušos milzu plankumu pirmajā janvārī uz Saules pamanīja Saules dinamikas observatorija, kas tad arī uzņēma šī plankuma fotogrāfiju.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas