Uz nāvējošā ebolas vīrusa skarto reģionu nosūtīs tūkstoš vakcīnas

0 komentāri

Kanādas pieņēma lēmumu apmaksāt tūkstoš šīs slimības vakcīnu pēc tam, kad Pasaules Veselības Organizācijas (PVO) padome nolēma, ka ir ētiski slimniekiem piedāvāt arī vēl nepārbaudītās zāles.

Slimības skartajām valstīm nav līdzekļu, lai epidēmiju apkarotu saviem spēkiem, norādīja PVO.

Ebolas uzliesmojums ir lielākais kopš šī vīrusa atklāšanas. Tas laupījis dzīvības 1013 cilvēkiem.

Portāls SKATIES jau ziņoja, ka 13. augustā Libērija, kur novērots vislielākais Ebolas vīrusa uzliesmojums, saņēma ASV eksperimentālu Ebolas vīrusa vakcīnas partiju. Ja zāļu iedarbība būs pozitīva, tad ASV un PVO nosūtīs papildus vakcīnas un serumus slimības apkarošanai arī citās valstīs. Līdz šim Ebolas vīrusa apkarošanai nebija vakcīnas vai specifiskas ārstēšanas.

Ebolas vīruss ir tropu slimība, kas var pieveikt savus upurus dažu dienu laikā. Tā izraisa smagu drudzi, muskuļu sāpes, vājumu, vemšanu un neapstādināmu asiņošanu. Kopš marta vīruss Āfrikas valstīs prasījis jau vairāk nekā tūkstoš dzīvību, bet kopumā inficētas vairāk nekā 1800 personas.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas