Uz māju jumtiem Francijā būs jāliek saules baterijas vai jāaudzē augi

0 komentāri

Francijas parlaments apstiprinājis likumu, kas nosaka, ka jaunu ēku jumti komerciālos rajonos būs daļēji jānosedz ar saules baterijām vai arī ar augiem.

Zaļie jumti nodrošina papildu izolāciju, ļaujot samazināt ziemā apkurei un vasarā dzesēšanai nepieciešamo enerģiju.

Ar augiem apaudzētie jumti arī uzsūc lietus ūdeni, kas palīdz mazināt problēmas ar notekūdeņiem, vienlaikus veicinot bioloģisko daudzveidību un nodrošinot putniem ligzdošanas vietas pilsētvidē, norāda ekologi.

Parlaments apstiprinājis likuma maigāku versiju, jo Francijas vides aktīvisti vēlējās ar likumu noteikt, ka visām jaunuzbūvētajām ēkām visa jumta virsma jānosedz ar augiem.

Francijas valdība veica labojumus likumprojektā, attiecinot prasību tikai uz jaunajām komerciālajām ēkām, kā arī piedāvājot izvēles iespēju – uzstādīt saules baterijas.

Zaļie jumti ir populāri Vācijā un Austrālijā. Savukārt Toronto pašvaldība 2009.gadā pieņēma likumu par “zaļo jumtu” izveidi rūpnieciskām un dzīvojamām ēkām.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas