Uz Francijas Alpu ceļiem ieputinātas tūkstošiem atpūtnieku mašīnu

0 komentāri

Tuvojoties gadumijai, sniegputeņi Eiropā ne vien sagādājuši prieku slēpotājiem, bet arī izraisījuši lielas problēmas autobraucējiem. Aptuveni 15 000 ziemas atpūtas cienītāji šīs nedēļas nogalē ieputināti savās mašīnās uz Francijas Alpu ceļiem.

Cilvēki ir izmitināti 83 naktsmītnēs, bet daļa no viņiem nakšņojuši turpat savās automašīnās. Kāds 27 gadus vecs vīrietis gājis bojā, automašīnai noslīdot no kalnu ceļa un iekrītot aizā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Francijas iekšlietu ministrs Bernārs Kazenēvs aicinājis autobraucējus šajos laika apstākļos nedoties ceļā bez īpašas vajadzības, bet tos , kuri jau atrodas ceļā, būt ārkārtīgi piesardzīgiem un laikus meklēt pajumti.

Kā stāstījis kāds autovadītājs, viņam savā mašīnā ar četriem pasažieriem bijušas vajadzīgas desmit stundas, lai nobrauktu 130 kilometrus.

Stiprs vējš, kura ātrums brāzmās pārsniedza 45 metrus sekundē, sestdien lika uz laiku slēgt Kalē ostu Francijas Lamanša piekrastē un apturēt prāmju satiksmi ar Lielbritāniju. Tikmēr nelegālo imigrantu nometnē dažus kilometrus no Kalē vairāk nekā divtūkstoš cilvēku aukstajā laikā mitinās plānās teltīs, un, kā pastāstījis nometnes pārvaldnieks, vētra daudzas teltis aizrāvusi projām, atstājot cilvēkus bez jebkādas iedzīves.

Lielbritānijā stiprās snigšanas dēļ vairāk nekā 100 000 mājsaimniecības palikušas bez elektroenerģijas, aizkavējušies vairāki lidmašīnu reisi.

Savukārt Eiropas slēpošanas kūrvietas savās interneta vietnēs neslēpj prieku, ka beidzot iestājusies ziema, un svaigo sniegu sauc par īstu debesu dāvanu. Tiesa, Šveices un Francijas varas iestādes brīdinājušas ziemas atpūtniekus par augstu lavīnu bīstamību.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas