Unikāls video: 70 minūtēs ledājs zaudē teritoriju Manhetenas izmērā

0 komentāri

Līdz šim lielākā ledāju iešana uzfilmēta Grenlandē, kur 70 minūšu laikā ledājs, zaudējot teritoriju, kas līdzvērtīga Manhetenai.

Video autori Adams Meviters un Džefs Orlovski vēsturiski nozīmīgo video izdevās nofilmēt Ilulissata ledājā Rietumgrenlandē. 70 minūšu laikā ledājs atkāpās par vairāk nekā pusotru kilometru un zaudēja ledu gandrīz piecu kilometru platumā. Lai gūtu priekšstatu un mērogu, video autori norāda: ”Iedomājaties pilsētu, piemēram, Manhetenu. Ledāju sabrukšana bija līdzvērtīga, ja, piemēram, Manhetenas debesskrāpji sāktu šūpoties, sabrukt un gāztos ūdenī. Absolūti grandioza aina.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Videoautori arī norāda uz globālās sasilšanas acīmredzamo ietekmi uz ledāju – no 1902. līdz 2010. gadam ledājs atkāpās par gandrīz 13 kilometriem. Savukārt no 2001. līdz 2009. gadam tas bija atkāpies jau par vairāk nekā 14 kilometriem.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas