Ukrainas parlaments vienbalsīgi atsakās no ārpusbloku statusa

0 komentāri

Ukrainas parlaments šodien gandrīz vienbalsīgi nobalsoja par valsts neitralitātes statusa atcelšanu. Tas kara plosītajai valstij dos iespēju pretendēt uz iestāšanos NATO. Krievija par likuma izmaiņām jau paudusi asu kritiku.

Ukrainas neitralitātes statuss likumos tika ierakstīts 2010.gadā, kad par valsts prezidentu kļuva nu jau gāztais Viktors Janukovičs.

Tādējādi tika noteikts, ka Ukraina ir neitrāla valsts, kas nepievienosies nekādiem militārajiem blokiem.  Taču šodien Ukrainas parlaments gandrīz vienbalsīgi – (303 deputātiem balsojot par, bet astoņiem pret,) šo neitralitātes statusu atcēla, norādot, ka tas nav bijis efektīvs valsts drošības garants, un to ir pierādījusi Krievijas agresija.

Pašreiz Ukraina cītīgi raugoties NATO un rietumu virzienā.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko jau solījis sarīkot referendumu par Ukrainas iestāšanos NATO, tiklīdz valsts būs sasniegusi nepieciešamos kritērijus dalībai aliansē. Lai arī tas ir viens no Ukrainas stratēģiskajiem mērķiem, tā izpildei var paiet daudzi gadi.

Šodien pieņemto lēmumu Krievija jau nodēvējusi par neproduktīvu, norādot, ka tas  tikai pasliktināšot jau tā saspīlēto situāciju.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas