Ukrainas kara varonis Titāna Džeksons: Manās krūtīs aizvien ir 23 šķembas no mīnas

0 komentāri

Titāna Džeksons – šāda iesauka divdesmitgadniekam, bet nu jau kara veterānam Jegenijam Terehovam. Viņš brīnumainā kārtā izdzīvoja divu mīnu sprādzienā, un pusi no viņa galvas tagad aizsedz operācijā ievietota titāna plāksne. Pēc neticamās izglābšanās Jevgenijs iemantojis plašu atpazīstamību Ukrainā, un kaldina politiķa karjeru kādas mazas, bet ļoti bagātas partijas ietvaros.

Uz interviju Jevgenijs ierodas mundrā noskaņojumā. Fotoattēli, kas ir viņa mobilajā telefonā, gan liecina par īstu elli, kuru viņš savos 27 gados piedzīvojis. Līdz karam Donbasā dienējis flotē, bijis izcils sporta šāvējs, plūcis pasaules mēroga laurus. Kad iestājies karotāju rindās, norīkots ložmetējniekos. Kara laikā ticis pie iesaukas Džeksons, un tā pat stādījies priekšā augsta randa Ukrainas amatpersonām, kas viesojās kara zonā. Tas radīja ažiotāžu krievu medijos, kur Džeksons iesaukas dēļ nodēvēts par amerikāņu algotni.

2014. gada augustā Jevgenijs piedzīvoja smagāko dienu savā mūžā. Kā pats saka, bijis vien pāris milimetru attālumā no nāves. Jevgenijs Terehovs, kara veterāns, ”Titāna Džeksons”:

Šāva no Doņeckas centra. Trokšņa nebija. Dzirdēju tikai, ka lido. Metos bēgt. Pirmā mīna sprāga 5 metrus no manis. Trāpīja galvā. Bet neatslēdzos, visu atceros. Otra mīna nokrita 8 metru attālumā.

 

Pēc smagām operācijām 21 dienu ārstējies Polijā, un pēc tam bijis rehabilitācijā Lietuvā, Druskiniekos. Tomēr viņa ķermenī aizvien ir neticami daudz šķembu, kas miesā ietriekušās no sprāgstošajām mīnām. Jevgenijs Terehovs, kara veterāns, ”Titāna Džeksons”:

Mana rēta ir šeit, krūtīs. Krūtīs un rokā ir 23 šķembas palikušas un viena kājā. Te, galvā ir 32 centimetru liela titāna plāksne. Kad veica antišoka poti, gulēju, un sāku atiet. Tad es domāju, ka mirstu. Vienīgais, kas izglāba – Dievs. Citādāk nemaz nevar būt. Mūsu bataljona devīze: aiz mums stāv Dievs, aiz mums stāv Ukraina.

Pēc militārās karjeras beigām nolēmis sākt politisko karjeru un kandidējis uz Pavlogradas mēra amatu no partijas “Ukrop” – dille, kā prokrieviskie spēki nicīgi dēvē ukraiņus, bet paši ukraiņi, humoru mīlot, to izvēlējušies kā savu nosaukumu. Džeksons aktīvi darbojas veterānu organizācijā, cenšoties aizstāvēt antiteroristiskās operācijas veterānu tiesības. Izrādās, daudzi, kas cīņās iesaistījušies brīvprātīgi, nav iekļauti valsts sarakstos, tātad viņiem nekāds valsts atbalsts nepienākas. Jevgenijs Terehovs, kara veterāns, ”Titāna Džeksons”:

Daži tik sakropļoti, kļuva par invalīdiem. Daudzi nomira. Viņu ģimenēm nav nekā, nav, kas pabaro. Un šis haoss ir vissāpīgākā, lielākā problēma Ukrainā. Tas viss nāk no parlamenta, no prezidenta.

Pērn Džeksons atkal negaidīti kļuva par Ukrainas mediju zvaigzni. Šoreiz gan ne tajā labākajā veidā – viņš avārijā iznīcināja Porche Kayene markas auto, ietriecoties kravas automašīnā. Pats nonāca reanimācijā, bet tagad atveseļojies, un savus mērķus atmest negrasās. Pagaidām gan tautas atbalsts “Ukrop” partijai, kas sevi pozicionē kā patriotiski kreisu organizāciju, ir niecīgs, toties spēkam ir ietekmīgi sponsori. Tie ir oligarhi, miljardieri Genādijs Horbans un Igors Kolomoiskis, kura bagātību sarakstā ir arī Latvijā reģistrētā, ar dažādiem šaubīgiem darījumiem saistītā Privatbank.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas