Ukrainas Drošības dienests savācis pierādījumus par snaiperu darbību Maidanā

0 komentāri
Ukrainas Drošības dienests savācis pierādījumus par snaiperu darbību Maidanā
Foto: EPA/LETA

Ukrainas Drošības dienesta vadītājs Valentīns Naļivaičenko apsūdzējis Krievijas prezidenta padomnieku Valentīnu Surkovu ārvalstu snaiperu grupu vadīšanā, kas pirms gada šāva uz protestētājiem Kijevas Neatkarības laukumā, nogalinot vairāk nekā simts cilvēku.

Ukrainas Drošības dienesta vadītājs pavēstīja, ka liels skaits tā laika likumsargu un drošības dienesta darbinieku izrādījušies nodevēji un Krievijas specdienestu darbinieki. Piemēram, bijušais Ukrainas Drošības dienesta Krimas nodaļas vadītājs Pjotrs Zima izrādījies Krievijas specdienestu aģents un palīdzējis īstenot pussalas aneksiju. Pavisam uz šo brīdi aizdomās par valsts nodevību tiek turēti aptuveni 100 bijušo Ukrainas Drošības dienestu darbinieku, no kuriem desmit arestēti.

Šādu informāciju nopratināšanās atklājuši tā laika speciālo spēku Alfa darbinieki, sniedzot konkrētas liecības par ārvalstu snaiperu grupu atrašanās vietām, kuri mērķēja uz mītiņotājiem un uz Iekšlietu ministrijas darbiniekiem.

Tiesībsargājošajām iestādēm ir dokumentāli pierādījumi par ārvalstnieku nelikumīgajām darbībām Maidana protestu laikā.

Tieši pirms gada – 20. februārī – no snaiperu raidītām lodēm Kijevā dzīvības zaudēja apmēram simts cilvēki, bet vēl daudzi tika ievainoti.

0 komentāri
Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas