Ukrainas aizsardzības ministrs brīdina par “lielu karu” ar Krieviju

0 komentāri

Ukrainas aizsardzības ministrs Valērijs Heletejs pirmdien, 1. septembrī,  brīdināja, ka viņa valstij ar Krieviju ir sācies “liels karš”, kas var prasīt tūkstošiem dzīvību.

“Mūsu mājās ir ienācis liels karš, kādu Eiropa nav redzējusi kopš Otrā pasaules kara laikiem. Diemžēl šādā karā zaudējumi netiks rēķināti simtos, bet gan tūkstošos, pat desmitos tūkstošu. Pa neoficiāliem kanāliem Krievija vairākkārt ir draudējusi – ja turpināsies pretošanās, viņi ir gatavi pret mums pielietot taktiskos kodolieročus,” sociālajā tīklā “Facebook” atzina ministrs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Krievu algotņi karu valsts austrumos jau bija zaudējuši, tāpēc “Kremlis bija spiests pāriet uz sava regulārā karaspēka pilna apjoma iebrukumu Donbasa teritorijā”, norāda ministrs. “Šodien mums ir darīšana ar divīzijām un pulkiem. Rīt tie jau var būt korpusi.”

Ukrainai steidzami ir jāizvērš aizsardzība pret Krieviju, kas “ne tikai ir nostiprinājusies rajonos, kurus iepriekš bija okupējuši teroristi, bet īsteno uzbrukumu citām Ukrainas teritorijām”, norāda ministrs.

“Šodien mums ir jānotur ierinda un jādemonstrē gatavība dot pretsitienu agresoram. Krievija jau ir samaksājusi augstu cenu par iebrukumu. Simtiem Krievijas karavīru uz visiem laikiem ir raduši patvērumu Ukrainas melnzemē. Kritiski lielais zaudējumu skaits neizbēgami atskurbinās Krieviju. Lai tas notiktu, mums ir jāatsakās no panikas un jāparāda, ka ukraiņi negrasās padoties. Tas ir mūsu Lielais tēvijas karš, un mēs tajā noteikti uzvarēsim,” uzsvēra Heletejs.

Krievijas diversanti, algotņi un vietējo separātistu kaujinieki aprīļa vidū Ukrainas austrumos sāka sagrābt valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes izvērsušas pretterorisma operāciju.

Krievijas karaspēka regulārās daļas trešdien iebruka Ukrainas teritorijā un ieņēma Novoazovskas pilsētu Azovas jūras piekrastē. Piektdien krievu tanki jau bija pie Ukrainas Azovas jūras lielākās pilsētas Mariupoles.

Pēdējo divu mēnešu laikā karot uz Ukrainu nosūtīti 15 000 Krievijas karavīru un jau vismaz simts no viņiem karadarbībā zaudējuši dzīvību, pirmdien paziņoja Krievijas cilvēktiesību aizsardzības organizācijas.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas