Ukraina tuvinās Rietumiem – stājas spēkā brīvās tridzniecības līgums ar ES

0 komentāri

Vienām durvīm atveroties, kādas citas aizveras. Tā var raksturot situāciju Ukrainā, kas līdz ar jauno gadu ieguvusi brīvās tirdzniecības līgumu ar Eiropas Savienību, reizē tādu pašu zaudējot ar Krieviju. Vienlaikus Ukraina no šī gada arī kļuvusi par ANO Drošības padomes dalībvalsti.

Brīvās tirdzniecības līgums ir daļa no Asociācijas līguma ar Eiropas Savienību, kas 13. gada nogalē bija aizsākums Maidana kustībai Ukrainā, un tā savukārt noveda pie Viktora Janukoviča režīma krišanas un kara sākšanās ar Krieviju. Ukrainai šis līgums kopš vakardienas pavēris ceļu uz vairāk nekā 500 miljonu iedzīvotāju lielo Eiropas tirgu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tik pat kā atceltas muitas nodevas, nodrošinot brīvu kapitāla un preču plūsmu no Rietumiem. To kā vienu no galvenajiem sasniegumiem savā Vecgada uzrunā izcēla arī Ukrainas prezidents. Tas nepatīk Krievijai, kas baidās no Ukrainas tuvināšanās ar Eiropu un Rietumu preču nonākšanas Krievijā.

Kremļa atbilde bija, jau decembra vidū parakstot embargo Ukrainas preču importam Krievijā, sākot ar 1. janvāri. Abu pušu jau tā saspringtās attiecības vēl vairāk pasliktina gatavošanās tiesvedībai. Maskava grasās iesūdzēt Kijevu par 3 miljardu ASV dolāru neatmaksāšanu līdz noliktajam termiņam – gada beigām. Taču Ukraina negrasās atdot vēl Janukoviča laikā saņemto aizdevumu pavisam 15 miljardu apmērā.

Ukraina paliek pie pozīcijas, ka pirms trim gadiem saņemtais aizdevums ir nevis suverēnas valsts kredīts citai valstij, bet finanšu tirgos veikta transakcija, kas tāpat kā citi privāti aizdevumi restrukturizācijas procesā samazināmi par piekto daļu.

Skaties foto:

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas