Ukrainā turpinās militārās mācības; Krievija to uztvērusi kā draudu savai drošībai

0 komentāri

Ukrainā turpinās ASV un sabiedroto militāras mācības, kurās piedalās apmēram 1300 karavīru, tai skaitā no vairākām NATO valstīm. Notiekošais radījis bažas Krievijā, kas paziņojusi par plāniem palielināt savu spēku apjomu Krimā. NATO Eiropas spēku komandieris paziņojis, ka alianses sabiedrotajiem ir jābūt gataviem  iespējamam “zaļo cilvēciņu” hibrīd-karam, kāds šobrīd tiek piedzīvots Ukrainas austrumos. 

Militārās mācības, kurām dots nosaukums ”Straujais Trejžuburis”, tiek uzskatītas par apliecinājumu tam, ka alianses dalībvalstis ir gatavas atbalstīt Ukrainu, neiejaucoties tās konfliktā ar prokrieviskajiem separātistiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ikgadējās mācības, kas notiek pie Ukrainas robežas ar Poliju, sākotnēji bija paredzētas jūlijā, taču krīzes dēļ tika atliktas.

Līdz ar ”Straujo Trejžuburi” pirmo reizi Ukrainā ierodas nozīmīgi ASV, citu NATO dalībvalstu, kā arī NATO programmā Partnerattiecības mieram ietilpstošo valstu spēki. Tiek ziņots, ka mācībās piedalās apmēram 200 amerikāņu karavīri, kā arī 1100 karavīri no Baltijas valstīm, Moldovas, Norvēģijas, Polijas, Rumānijas, Vācijas, Gruzijas, Kanādas un Spānijas.

Pēc mēneša sākumā notikušā samita Velsā, NATO amatpersonas ir fokusējušas uzmanību uz veidiem, kā reaģēt uz maskētām aktivitātēm, kuru nolūks ir uzkurināt krievvalodīgās minoritātes Eiropas austrumos. To šodien apstiprināja NATO spēku komandieris Eiropā, norādot, ka Ukrainā joprojām ieplūst Krievijas bruņojums.

Lai gan oficiāli šobrīd Ukrainas rietumos notiekošās mācības netiek vērtētas kā NATO mācības, Krievija to uztvērusi kā draudu savai drošībai, paužot gatavību pastiprināt savas armijas klātbūtni anektētajā Krimas pussalā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas