Ukraina tomēr pagarina līgumu ar Krieviju par gāzes piegādēm

0 komentāri

Pēc ilgām diskusijām Ukraina tomēr pieņēmusi Krievijas piedāvājumu pagarināt pašreizējo vienošanos ar Kijevu par gāzes piegādi vēl uz trīs mēnešiem.

Saskaņā ar panākto vienošanos Krievija garantē dabasgāzes piegādes Ukrainai līdz jūnija beigām. Līgums balstās uz iepriekšējiem nosacījumiem, ka gāzi Ukrainai piegādās tikai ar priekšapmaksu.

Kopējā darījuma summa ir 4,6 miljardi ASV dolāru.

Ukrainas enerģētikas ministrs Vladimirs Demčišins vienošanos nodēvējis par soli tuvāk Krievijas un Ukrainas politisko attiecību stabilizēšanai.

“Mēs esam parakstījuši līgumu ar izdevīgiem nosacījumiem. Lai arī neizdevās vienoties par gāzes piegāžu pagarināšanu uz gadu, līgums, kas noslēgts uz trīs mēnešiem, dod iespēju uzkrāt gāzi nākamajam rudens un ziemas periodam. Ir izredzes, ka šomēnes Berlīnē gaidāmajās Krievijas, Ukrainas un Eiropas Savienības pārstāvju sarunās izdosies panākt ilgtermiņa vienošanos par gāzes piegādēm,” sacīja Ukrainas enerģētikas ministrs Vladimirs Demčišins.

Krievijas un Ukrainas nesaskaņas apdraud arī gāzes piegādi Eiropas Savienībai, jo tā aptuveni trešdaļu savām vajadzībām nepieciešamās gāzes saņem no Krievijas caur Ukrainu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas