Ukraina tomēr pagarina līgumu ar Krieviju par gāzes piegādēm

0 komentāri
Ukraina tomēr pagarina līgumu ar Krieviju par gāzes piegādēm
Foto: AFP/LETA

Pēc ilgām diskusijām Ukraina tomēr pieņēmusi Krievijas piedāvājumu pagarināt pašreizējo vienošanos ar Kijevu par gāzes piegādi vēl uz trīs mēnešiem.

Saskaņā ar panākto vienošanos Krievija garantē dabasgāzes piegādes Ukrainai līdz jūnija beigām. Līgums balstās uz iepriekšējiem nosacījumiem, ka gāzi Ukrainai piegādās tikai ar priekšapmaksu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kopējā darījuma summa ir 4,6 miljardi ASV dolāru.

Ukrainas enerģētikas ministrs Vladimirs Demčišins vienošanos nodēvējis par soli tuvāk Krievijas un Ukrainas politisko attiecību stabilizēšanai.

“Mēs esam parakstījuši līgumu ar izdevīgiem nosacījumiem. Lai arī neizdevās vienoties par gāzes piegāžu pagarināšanu uz gadu, līgums, kas noslēgts uz trīs mēnešiem, dod iespēju uzkrāt gāzi nākamajam rudens un ziemas periodam. Ir izredzes, ka šomēnes Berlīnē gaidāmajās Krievijas, Ukrainas un Eiropas Savienības pārstāvju sarunās izdosies panākt ilgtermiņa vienošanos par gāzes piegādēm,” sacīja Ukrainas enerģētikas ministrs Vladimirs Demčišins.

Krievijas un Ukrainas nesaskaņas apdraud arī gāzes piegādi Eiropas Savienībai, jo tā aptuveni trešdaļu savām vajadzībām nepieciešamās gāzes saņem no Krievijas caur Ukrainu.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas