Ukraina svin neatkarības 23.gadadienu

0 komentāri

Ukraina svētdien svin neatkarības 23.gadadienu, kas šogad aizrit Krievijas agresijas ēnā, valsts austrumos turpinoties Ukrainas spēku un brīvprātīgo vienību kaujām pret Krievijas apmācītajiem un apbruņotajiem kaujiniekiem.

Šajā dienā pirms 23 gadiem Ukrainas PSR Augstākā padome nobalsoja par Ukrainas neatkarības pasludināšanu no PSRS.

Par godu svinībām Kijevas centrā notiks militārā parāde, kurā piedalīsies bruņutehnika, karavīru vienības, kā arī 120 Ukrainas pretterorisma operācijas dalībnieki.

Šī būs pirmā militārā parāde Ukrainā kopš 2009.gada, jo promaskaviskais iepriekšējais prezidents Viktors Janukovičs tās aizliedza.

Tomēr militārā parāde izraisījusi pretrunīgas jūtas ukraiņos – daļa norāda, ka militārā parāde ļaus iedzīvotājiem justies drošāk un veicinās armijas morāli, bet citi to uzskata par lieku naudas izšķērdēšanu laikā, kad valsts austrumos turpinās asinsizliešana.

Neatkarības dienas svinībās paredzēti virkne svinīgo pasākumu, tostarp izšuvumu izstāde, jahtu regate un uguņošana.

Tikmēr teroristi Doņeckā paziņojuši par plāniem paņirgāties par Ukrainas neatkarību – pilsētas centrā apskatei izliktas divas bojātas bruņumašīnas, kā arī teroristi sola sarīkot karagūstekņu gājienu pilsētas ielās.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas