Ukraina svin neatkarības 23.gadadienu

0 komentāri
Ukraina svin neatkarības 23.gadadienu
Ukrainas prezidents Petro Porošenko valsts 23. neatkarības gadadienā dzied nacionālo himnu. Foto: REUTERS/SCANPIX

Tev noteikti jāizlasa

Ukraina svētdien svin neatkarības 23.gadadienu, kas šogad aizrit Krievijas agresijas ēnā, valsts austrumos turpinoties Ukrainas spēku un brīvprātīgo vienību kaujām pret Krievijas apmācītajiem un apbruņotajiem kaujiniekiem.

Šajā dienā pirms 23 gadiem Ukrainas PSR Augstākā padome nobalsoja par Ukrainas neatkarības pasludināšanu no PSRS.

Par godu svinībām Kijevas centrā notiks militārā parāde, kurā piedalīsies bruņutehnika, karavīru vienības, kā arī 120 Ukrainas pretterorisma operācijas dalībnieki.

Šī būs pirmā militārā parāde Ukrainā kopš 2009.gada, jo promaskaviskais iepriekšējais prezidents Viktors Janukovičs tās aizliedza.

Tomēr militārā parāde izraisījusi pretrunīgas jūtas ukraiņos – daļa norāda, ka militārā parāde ļaus iedzīvotājiem justies drošāk un veicinās armijas morāli, bet citi to uzskata par lieku naudas izšķērdēšanu laikā, kad valsts austrumos turpinās asinsizliešana.

Neatkarības dienas svinībās paredzēti virkne svinīgo pasākumu, tostarp izšuvumu izstāde, jahtu regate un uguņošana.

Tikmēr teroristi Doņeckā paziņojuši par plāniem paņirgāties par Ukrainas neatkarību – pilsētas centrā apskatei izliktas divas bojātas bruņumašīnas, kā arī teroristi sola sarīkot karagūstekņu gājienu pilsētas ielās.

0 komentāri
Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas