Ukrainā separātistu pusē, iespējams, karo arī rīdzinieks

0 komentāri

Internetā parādījies video ar, iespējams, Austrumukrainas separātistu pusē dienējošu rīdzinieku, kurš Ukrainā esot ieradies pirms pusgada.

Video publicēts interneta vietnē Youtube.com. Tajā kāds jauns armijas uniformai līdzīgā apģērbā tērpies vīrietis norāda, ka Austrumukrainā ieradies pirms pusgada no Rīgas. Viņš nofilmēts kā Doņeckas lidostas termināļa aizstāvis.

Jau ziņots, ka, visticamāk, starp Ukrainas separātistu rindās karojošajiem cilvēkiem ir vismaz trīs Latvijas iedzīvotāji. Vasaras beigās internetā ievietoti videomateriāli, kuros trīs vīrieši krievu valodā apgalvo, ka ir no Latvijas pilsētas Ludzas, sniedz savu motivāciju karošanai un aicina doties uz Ukrainas dienvidaustrumiem.

Ukrainā separātistu pusē karojošo ludzāniešu gadījums ir pirmā reize, kad Drošības policijā (DP) sākts kriminālprocess par aicinājumu uz terorismu. Krievu valodas referenduma iniciatoram Vladimiram Lindermanam šajā kriminālprocesā ir piemērots procesuālais statuss – persona, pret kuru sākts kriminālprocess, jo pastāv reāla iespēja, ka viņš izdarījis noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 88.3 pantā, tas ir, par personas vervēšanu terora aktu veikšanai.

DP noskaidrojusi, ka videomateriālos redzamie vīrieši ir Latvijas iedzīvotāji – divi ir Latvijas pilsoņi, un viens ir nepilsonis. Vīrieši jau agrāk bijuši DP redzeslokā kā personas, kurām ir saikne ar nacionālboļševiku kustību.

Tikmēr Latvijas prokrieviskais aktīvists Lindermans septembra sākumā atzina, ka no Latvijas Austrumukrainas separātistu pusē pašlaik varētu karot apmēram desmit cilvēku. Viņš apmēram 20 cilvēkiem ir sniedzis informāciju par iespējām pievienoties Austrumukrainas separātistiem. Kā skaidro Lindermans, viņš nezinot nevienu Latvijas likumu, kas aizliegtu tā rīkoties. Runa esot par informācijas sniegšanu, kas ir pieejama arī internetā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas