Ukraina saņēmusi humanitārās palīdzības sūtījumu no Latvijas

0 komentāri
Ukraina saņēmusi humanitārās palīdzības sūtījumu no Latvijas
FOTO: LETA

Latvijas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) sadarbībā ar Eiropas Savienības (ES) Humanitārās palīdzības un civilās aizsardzības (ECHO) ģenerāldirektorātu, 11.novembrī, nogādāja Ukrainā humanitāro palīdzību – 9 elektrības ģeneratorus – no Latvijas.

Ukrainas valsts ārkārtas situāciju dienests šos ģeneratorus nogādās uz Doņeckas un Luhanskas apgabalu atbrīvotajiem rajoniem, lai nodrošinātu infrastruktūras atjaunošanu un elektroapgādes nepārtrauktību valsts un pašvaldību iestādēs – galvenokārt tajās, kurās uzturas bērni.

Ukrainas Valsts ārkārtas situāciju dienesta vadītāja vietnieks Vasils Stojeckis pateicās par sniegto tehnisko palīdzību, kas Ukrainai šajā grūtajā laikā ir ārkārtīgi svarīga.

Humanitārās palīdzības ekspertu grupa no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, Ukrainā uzturēsies līdz 13.novembrim. ES dalībvalstu eksperti palīdz Ukrainas atbildīgajiem dienestiem novērtēt tehniskās un institucionālās spējas izveidotajās pagaidu pārvietoto personu pagaidu izmitināšanas vietās, kā arī apzināt vajadzības, kas nepieciešamas, gatavojoties ziemas periodam.

25.oktobrī Latvijas Republikas Ministru kabinets lēma par humanitārās palīdzības sniegšanu Ukrainai, nosūtot 9 elektroģeneratorus par kopējo summu vairāk nekā 45 000 eiro apmērā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas