Ukraina pārtraukusi Krievijas gāzes iegādi

0 komentāri

No šodienas pārtraukta Krievijas gāzes piegāde Ukrainai. Gazprom paziņojis, ka šāds solis sperts, jo Kijeva nav veikusi priekšapmaksu par jūliju. Savukārt Kijeva akcentē, ka gāzes pirkšana apturēta apzināti, jo cena, kādu Krievija piedāvā, ir pārāk augsta.

Ukrainas skatījumā, Krievijas prasītie teju 250 dolāri par 1000 kubikmetriem ir nepieņemama cena un akcentē, ka godīga cena būtu aptuveni 200 dolāru. Līdz jauna piedāvājuma saņemšanai Kijeva plāno gāzi piegādāt no Slovākijas.

Vienlaikus Krievijas gāzes piegāde caur Ukrainu citām Eiropas valstīm tikšot turpināta.

Gazprom tikmēr paziņojis, ka Ukrainas prasītā 30% atlaide no līguma cenas nav adekvāta tirgus situācijai un jau šobrīd piedāvātā cena ir ar atlaidi.

Pušu paziņojumi seko vakar Vīnē notikušajām nesekmīgajām sarunām, kurās bija jāvienojas par gāzes cenu trešajam gada ceturksnim.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas